Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Tripod tavsiye 2019

  Tripod tavsiye 2019
   

  Fotoğraf ve ya video çekmek için gerekli olan malzemelerin başında geliyor Tripod ‘lar. Günümüzde yaygınlaşan sosyal medya kullanımı ve öz çekim ya da normal fotoğraf çekimleri için eğer kendi başınıza iseniz tripod kullanmanız gerekir.

  Tripod Tavsiye 2019

  Özellikle profesyonel fotoğrafçılar için ve youtube gibi video yayını yapılan sosyal platformlara video hazırlayanlar için tripodlar olmazsa olmaz parçalardandır. Tripod tavsiye 2019 ürünleri kaliteli olmakla beraber oldukça da kullanışlıdır.  Tripod seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç maddeyi sizin için sıralayacak olursak.

  Tripod seçerken dikkat edilmesi gerekenler

  1.Sağlam ve kaliteli malzemeden üretilmiş olması

  2.Hafif ve kolay taşınabilir olması ve boyutlarının taşıma çantası ile taşınırken rahatsız etmeyecek şekilde olması.

  3.Boyu iki metreye kadar yükselebilmesi ve istediğiniz seviyelere kadar düşürülebilmesi.

  4.Ayaklarının yere sağlam oturması ve dış çekimler esnasında kamerayı rüzgârın etkisi ile sarsmaması.

  5.Her bir bacağının en az üç parçadan oluşması. Ve mümkünse üçten fazla olması ki boyunun daha uzayabilmesi için gerekli olan önemli detaylardan birisidir.

  Genel olarak bu özelliklerde seçim yaptığınızda kullanım açısından memnun kalabilirsiniz. Fakat amatörce fotoğraf ve ya video çekimleri yapan ve küçük bütçeler ile bir tripod sahibi olmak isteyen kişiler için tüm bu detayların tümüne sahip olan bir tripod olması gerekmeyecektir. Piyasada en çok tercih edilen birkaç tripod ile ilgili bilgi verecek olursak. Tripod modellerinden bir tanesini seçerek kullanabilirsiniz.

   Tripod Tavsiye Modeller

  Manfrotto Mk Compact Advanced Tripod

  Özellikle yeni fotoğraf ve video işlerine yeni merak salmış kişiler için hem kullanışlı hem de oldukça uygun fiyatta. Tripod her bir bacağında dört boğumdan oluşuyor ve boyu yüksek çekimler için oldukça uygun bir modeldir. Tripod compact sistem fotoğraf makineleri ve compact kameralar için uyumlu olması nedeni ile çok tercih edilenler arasında ilk sıralarda yer almakta. Ayrıca normal kameralar ve DSLR fotoğraf makineleri için de uyumlu olan tripod alüminyum gövdesi ile oldukça sağlamdır. 21 santim bacak açıları ve 360 derece panoramik rotasyonu ile kullanan kişilerin memnunu kaldığı tripod 165 cm yüksekliği ve üç kilo ağırlığı ile dikkat çekiyor.

  Manfrotto Mk Compact Advanced satış fiyatı 370 TL civarında satılmaktadır.

  Digipod TR-562 Tripod

  Ürün geniş renk seçeneği ve uygun fiyatı ile kullanıcıların beğenisini kısa zamanda kazanmayı başararak ilk sıralarda yer alan ürünlerdendir. Alüminyum gövdesi ve üç boğum bacak boyu ile istenilen yükseklikte çekim yapma olanağı sağlayan ürün 360 derece dönebilen başlığı ile özellikle dış çekimlerde kullanıcının işini kolaylaştıran bir yapıya sahiptir. 20 santim bacak açısı ve birçok kamera ve fotoğraf makinesine uyumlu başlığı ile kullanan kişilerin memnun kaldığı ürünler arasında yer alıyor.

  Digipod TR 562 145 cm satış fiyatı 119,00 TL’den başlıyor.

  Slik S640 Tripod

  Tripod teknik özellikleri ve rahat kullanımı ile en çok tercih edilen ürünler sıralamasında üst seviyelerde olan ürünler arasında yer almakta. Ürün özellikleri üç boğumdan oluşan bacak yüksekliği ayarlaması ve 21 santim bacak açısı ile kullanım rahatlığı sağlamakta. Ayrıca 360 derece dönebilen ve birçok fotoğraf makinesi ve video kamera için uyumlu olan başlığı iç ya da dış çekimler esnasında kullanım rahatlığı sağlamakta. Taşıma kolaylığı sağlayan hafifliği ile istenilen yere kolayca götürülebilen tripod yere sağlam sabitlenebilme özelliği ile de fotoğraf ve video çekimlerinde sarsılmayı önlemekte.

  Slik S640 Tripod satış fiyatı 160 TL’den başlıyor.

  Telefon İçin Tripod Tavsiye

  İster profesyonel ister amatör olsun çekim meraklıları için elzem bir üründür tripod. Çünkü çekimin yapılacağı makine veya telefonun zemini ve ışık yönünü baz alarak sabit durması önemlidir. Hem görüntü kalitesini daha iyi elde etmek için; hem de eğer çekimi kamera karşısında yapıyorsa kişinin başka bir kimseye ihtiyaç duymaması için gereklidir. Çekimi kendisi yapıyorsa da elin titreyip görüntü kalitesinin düşmemesi veya yorulmaması için bir tripoda ihtiyaç duyulur. İyi seçilmiş bir telefon tripodu kişinin hobi keyfinden başka sanatsal yönüne de kaliteli kısa filmler çekmeye yarayacak kadar katkı sağlar.

  Fotoğraf makinelerine uygun çeşitli tripodlar vardır ancak maliyetleri yüksektir. Ayrıca bazıları telefon tutacağı ekstrasıyla telefon kullanımına olanak verirken geneli telefonla çekim yapmaya müsait değildir. Kaldı ki sırf profesyonel fotoğraf makineleri için üretilmiş bir tripoda ek olarak telefon tutacağı aparatı almak fazlasıyla maliyetli olur. Bu yüzden biz bu yazımızda telefon için tripod tavsiyeleri vereceğiz. Fiyat aralığı 20 ile 250 lira arasında değişen bu tripodlar boyutları, yapım malzemeleri, fonksiyonelliği ve teknik özellikleri ile kendinize uygun olanı seçmeniz açısından aydınlatıcı bir yazı olacaktır.

  Telefon için tripod tavsiye listemize geçmeden önce tripod alırken dikkat edilmesi gerekenlere bir göz atalım:

  1)Tripod kafası

  Tripod kafasının telefonunuzun boyutuna uygun olduğundan ve telefonunuzu sağlam biçimde güvenle taşıyabileceğinden emin olmalısınız.

  2)Tripod ayakları

  Tripod ayaklarının sağlam biçimde sabitlenip, kolay açılıp katlanabilir özellikte olması gerekir. Bunun dışında aşağıda ele alacağımız ahtapot tipi telefon tripodu gibi esnek özellikte bir tripod mu yoksa direkt dik durmasını isteyeceğiniz bir tripod mu alacaksınız; buna ihtiyacınıza göre karar vermelisiniz.

  3)Tripod yüksekliği

  Masa üstü mü yoksa  boyunuzca bir tripod mu? İhtiyacınız olan hangisi?

  4)Tripod ağırlığı ve malzemesi

  Sağlamlık açısından malzemeye ve taşıma kolaylığı açısından tüm ağırlığına dikkat etmekte de fayda var.

  5)Tripodun yük taşıma kapasitesi

  Aman dikkat! Telefonunuzun ağırlığını taşıyamayacak bir tripod almayasınız.

  Dikkat etmeniz gereken basit özelliklerden de bahsettiğimize göre artık gelelim telefon için tripod tavsiye listemize:

  MANFROTTO MK PIXICLAMP- BK MINI TRIPOD W/PHONE CLAMP
  Telefon için tripod tavsiye listemizin başında günümüz piyasasında kullanılan diğer tripodlara göre daha evrensel bir kelepçeye sahip olan MANFROTTO MK PIXICLAMP- BK MINI TRIPOD W/PHONE CLAMP geliyor.
  Telefon için tripod alacak arkadaşlar şayet emsallerinden daha iyi bir bütçe ayırabiliyorsa bizim ilk tavsiyemiz bu ürün olacak. Zira ürün kalitesi fiyatının hakkını veriyor.
  Gelelim ürün özelliklerine; Pixi Clamp, akıllı telefonlar için önerilmesinin yanı sıra kompakt sistem kameralar hatta giriş seviyesi DSLR için uygun vida yapısına sahip.
  Ergonomiktir ve tek mandal hareketiyle telefonunuzun hareketini değiştirme olanağı sağlar.
  Ürünün yapımında Teknopolimer malzeme ile en paslanmaz çelik kullanılmıştır.
  İstikrarlı duruşu ve kolay katlanabilir yapısıyla Pixi Clamp telefonla çekim yapmak isteyenler için son derece uygun bir telefon tripodudur.
  Appa 102 Cm Profesyonel Kamera Telefon Tripod Tf-3110
  Seyahatlerimde rahat taşıyayım, kolay kurayım, maliyeti de cebime uygun olsun diyenler için ideal olan Appa 102 Cm Profesyonel Kamera Telefon Tripod Tf-3110 da telefon için tripod tavsiye listemizdeki ürünlerden bir diğeri.
  Bu tripod, kaymaz kauçuk ayaklarıyla zemini sağlamca kavrar, 3-way 360 derece döner pan kafaya sahiptir.
  4-section bacaklarının malzemesi hafif aluminyumdur.

  Kolay taşınabilir ve dayanıklıdır.

  Telefonun yanı sıra evrensel dijital kamera ile de uyumludur.
  Yük kapasitesi ise 2,5 kg’dır.
  Bu yönleriyle ürün, ilgilileri için iyi bir tercih olacaktır.
  Gorilla Ahtapot Tripod
  Boyutu küçük olsun, katlayıp çantama atayım, her yere yanında taşıyayım diyorsanız pratik ve kullanışlı olduğu kadar bütçenize de son derece uygun bir telefon için tripod tavsiyesi var sırada.
  Bu tripod, fonksiyonel tasarısı sayesinde ister masa üzerinde, ister bahçede çimende veya sert zeminde klasik tripod şeklinde; isterseniz bisikletinizin direksiyonuna ya da herhangi bir çubuğa ahtapot seklinde sarıp sabitleyerek her yerde her şekilde kolay çekim yapabilmenizi sağlar.
  Akrobat ayaklarıyla çekimlerinizde istediğiniz her açıyı yakalayabilirsiniz.
  Ayaklarındaki 10 adet kaydırmaz eklem sayesinde titreşimsiz kaliteli çekim yapabilme şansınız artar.
  Başlığı 90° yatay dönebilirken tutucu başlığı kendi çevresinde 360° dönebilme yeteneğine sahiptir.
  Plastik materyalden yapıldığı için hafif olmasına karşın dayanıklıdır.
  Taşıma kapasitesi 300 gramdır.
  Eni 5,5 cm- boyu 8,5 cm olan telefonlar için idealdir. Ayrıca hibrit ve kompakt fotoğraf makineleri ile de kullanılabilir.
  Yunteng VCT-5208 Bluetooth Tripod
  Mobil fotoğrafçıların telefon için tripod tercihlerinden bir diğeri de Yunteng VCT-5208 Bluetooth Tripod. Adından da anlaşılacağı üzere tripod Bluetooth özelliğine sahip. Tripodun Bluetooth’u uzaktan kumanda olarak kullanılarak akıllı telefonun kamera deklanşörünü tetikliyor.
  Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu olan tripod 360 derece döndürülebilir ve 600 gram ağırlığındadır.
  İçerdiği 1/4 evrensel kamera sayesinde herhangi bir kamerayı da tutma özelliğine sahiptir.
  Aşağı doğru 90, yukarı doğru ise 65 derece eğim yeteneğine sahiptir.
  Maksimum yük kapasitesi 2 kg’dır.
  Minimum yüksekliği 43; maksimum yüksekliği ise 125 cm olan tripod bu yönleriyle arzuya uygun çekim yapabilme imkanı sağlar.
  ABS yüksek kaliteli alüminyum ile plastik kombine malzemeden üretilmiş olan bu telefon için tripod malzeme kalitesi ve özellik çeşitliliğine rağmen bütçeye gayet uygundur.
  Xiaomi İkisi Bir Arada Bluetooth Selfie Çubuğu- Tripod

  Xiaomi’nin ürettiği bu ürün ise hem selfie çubuğum olsun; hem de tripodum diyenlerin ihtiyacına cevap verdiğinden dolayı telefon için tripod tavsiye listemize girdi. Selfie çubuğu olarak da kullanılan ürün tek hamleyle tripoda dönüşüp eller serbest; titreşimsiz, kaliteli çekim yapabilme olanağı sağlıyor.

  Yapımında alüminyum malzeme kullanılmış olan bu telefon tripodunda da harici kumanda olarak kullanılabilen Bluetooth kontrolcüsü mevcut.

  Telefon tutucu genişliği 56-89 mm olan tripod, 6 inç boyuta kadar olan tüm telefonlarla uyumludur. Kapalı uzunluğu 19; açık uzunluğu ise 51 cm’dir.

  Telefon için tripod tavsiye konulu yazımızın sonuna gelmişken ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir seçim yapmak için aklınızda yeterince fikir oluşmuş olduğunu umuyoruz.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x