Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  En iyi çamaşır makinesi tavsiye

  En iyi çamaşır makinesi tavsiye
   

  Günümüzde her evde bulunan ve olmazsa olmaz haline gelen çamaşır makineleri gün geçtikçe bizi daha farklı modellere karşılıyor. Özellikle yeni evlenecekler ve çamaşır makinesinde arıza oluşan kişiler en iyi çamaşır modellerine yöneliyor. Ancak bu modellerden önce mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususlar ise şekilde;

  En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri

  • Maddi Durum

  Günümüzde birçok fiyatta en iyi çamaşır makinelerini bulmak mümkün. Ancak kişilerin öncelikle ekonomik durumunu belirlemesi, bütçesinin ne kadar olduğunu bilmesi gerekir. En iyi çamaşır makinesi tavsiye seçenekleri içinde özellikleri kadar fiyatı da bütçenize uygun olanı almanız gerekmektedir.

  • Teknik Servis İmkanı

   

  Ne kadar iyi bir çamaşır makinesi alırsanız alın mutlaka sorun oluşacaktır. Bundan dolayı seçtiğiniz çamaşır makinesi markasının mutlaka teknik servis açısından gelişmiş olup olmadığına bakmalısınız. Günümüzde birçok teknik servis bulunuyor ancak bunların bazıları iyi hizmet verirken bazıları da kötü hizmet veriyor. Bundan dolayı bu teknik servis konusunda mutlaka dikkatli davranılması gerekiyor.

   

  • Mutlaka Garantili Olmalı

  Beyaz eşya konusunda en önemli hususlardan birisi garanti olmaktadır. Bu garanti kuralları kapsamında en az 2 yıl garanti sunulması gerekiyor.

   

  Sizin açınızdan en avantajlı seçenek uzun bir garanti süresine sahip olan çamaşır makinesinin tercih etmek olacak. Buna ek olarak pek çok çamaşır makinesi markası küçük ücretler karşılığında daha uzun sürede garanti imkânı sunmaktadır.

  • Üretim Yılına Dikkat Edilmeli

  Seçecek olduğunuz çamaşır makinesinin üretim yılı dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bunun nedeni ise genellikle satılmayan ürünler depolarda saklanmaktadır. En iyi tavsiye çamaşır makineleri ise üretim yılı dikkat edilerek alınan makineler olmaktadır. Bu durumda ürünlerin güncel tarihleri takip edilip alınması gerekiyor.

  • Devir Sayısı

  Bir çamaşır makinesi için devir sayısı oldukça önemli olmaktadır. Bununla birlikte çamaşır makinalarının fiyatı ve kalitesi de bu devir sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Devir demek çamaşır makinelerinin 1 dakika içinde yaptığı devrim özelliğine denmektedir. Buna örnek verecek olursak 1600 devir demek dakika içerisinde 1600 kere dönmesi yani çamaşırları sıkması anlamına gelir. Çamaşır makinelerinin genellikle devir sayısı 800’den başlayarak 1600’ e kadar uzanmaktadır. Ancak günümüzde evlerde çoğu zaman 1000 devir kullanılmaktadır. Ancak şunu da ifade etmeliyiz ki devir sayısına göre fiyat değişkenlik göstermektedir. Devir sayısı yüksek oldukça çamaşırlar daha hızlı bir şekilde kurumaktadır. Yüksek devir avantajlıdır ancak dezavantajları da bulunuyor. Bunlardan birisi de hızlı kurutsa da çamaşırları yıpratmaktadır.

  • Enerji Tasarrufu Modu

  En iyi çamaşır makinesi seçilirken genellikle dikkat edilmesi gereken konulardan birisi enerji tasarrufu sağlamaktır. Çok fazla enerji harcayan çamaşır makinaları evinizin elektrik faturasını oldukça yüklü bir şekilde getirebilir. Çamaşır makinalarında en yüksek enerjiden en düşük enerjiye doğru sınıflandırma yapılır. Bu sınıflandırma ise A, A+, A++ ve A +++şeklinde olmaktadır. En ideal çamaşır makinesi tasarruf seviyesi A++ ve A+++ olmaktadır.

   

  • Su Tüketimi Özelliği

  Seçmiş olacaksınız en iyi çamaşır makinesi tavsiye olarak mutlaka su tasarrufu yapan makinaları tercih etmelisiniz. Tercih edeceğiniz çamaşır makinesi az su tüketen ve sıkma verim sınıfı olmalıdır. En iyi seçenek A sınıfı olmaktadır.

  • Programlar

  Tercih ettiğiniz çamaşır makinelerinin mutlaka programları hakkında bilgiye sahip olmalısınız. Çünkü bu programlar tasarruf ve temiz bir çamaşır yıkama konusunda oldukça önemli olmaktadır. Günümüzde özel olarak üretilmekte olan çamaşır makineleri birçok programa sahip oluyor.

   

  Başlıca çamaşır makinesi fonksiyonları ise şöyle; hızlı yıkama, elde yıkama, yıkama erteleme, narin yıkama, hızlı yıkama, kırışıklık azaltma, bebek programı, kot programı, karışık yıkama, yorgan programı, halı yıkama, temizleme, gömlek leke programı gibi olmaktadır.

  Ancak en iyi çamaşır makineleri için şunu da belirtmeliyiz ki çamaşır makinesi üzerindeki programlar arttıkça fiyatlarda da artış gösterilmektedir.

  • Makine Motoru Önemli

  Çamaşır makinalarında motor bulunmaktadır. Motor ilaveten kazan ve kayış birbirine bağlanmıştır. Günümüzde ise özel olarak hazırlanan son teknoloji çamaşır makinelerinde motor artık fırçasız olarak kullanılmaktadır. Mevcut olan kazan ise direkt motor ile bağlantılıdır. Tasarlanan bu düzen sayesinde motor performansı daha artış göstermektedir. Aynı zamanda daha sessiz çalışarak daha çok tasarruf yapar.

  Fırçasız motorlu yani kayış ve kasnak olmayan çamaşır makineleri günümüzde inverter veya drive adı verilen modeller ile piyasada yerini almaktadır.

  Günümüzde kullanılan fırçasız motorlu çamaşır makineleri başlıca şu şekilde; LG Direct Drive, Samsung Dijital İnverter, Siemens IQ Drive, Electrolux İnverter Motor, Miele Profi Eco Motor ve Bosch Eco Silence Drive çamaşır makinesi modelleri fırçasız motorlu çamaşır makineleri olarak karşımıza çıkıyor.

  • Diğer Teknolojiler

  1.6 Motion DD

  Özellikle LG çamaşır makinelerinde bulunan 6 adet hareketi kolayca gerçekleştiren motor teknolojisi olmaktadır. Bu hareketler ise çitileme, filtreleme, çevirme, döndürme, dövme ve çalkalama hareketleri olmaktadır.

  1. Su Jeti

  Bu özellik genellikle Arçelik ve Beko makinalarında bulunmaktadır. En iyi çamaşır makinelerinde bulunan bu özellik su tamburunun çamaşırlara su püskürtmesidir. Bu yöntem sayesinde enerji ve su tasarrufu gerçekleşir.

  3.Buhar Jeti

  Buhar yöntemi kullanılarak iyi bir temizleme sağlanır. Buharlı yıkama iki çeşide ayrılmaktadır. Bunlar;

  1. Buharlı Tazeleme Yöntemi

  Bu yöntem ile kuru temizleme gibi su ve deterjan olmadan sadece buhar püskürtme yöntemiyle çamaşırlar iyi bir şekilde temizlenir. Özellikle bebek kıyafetleri yöntem ile yıkanmaktadır

  1. Buharlı Yıkama

  Çamaşır makinelerinde buhar yöntemi ile çamaşırların daha derinlemesine temizlenmesini sağlar. Özellik genellikle Beko, LG, Miele ve Arçelik gibi markalar da bulunmaktadır.

  1. Köpük Jeneratörü Teknolojisi

  Samsung markası tarafından en iyi çamaşır makinesi modellerine eklenen özellik ile soğuk suda yıkama özelliği ile çamaşırlar en iyi şekilde yıkanır. Eco bubble yani köpük jeneratörü teknolojisi ile yoğun bir köpük sunulmaktadır. Ayrıca bu yöntem yüzde 20 oranında tasarruf sağlar. Bunun yanı sıra ses özelliği ile de oldukça avantajlıdır. Bu teknoloji sayesinde sadece 52 Db ses çıkmaktadır.

  1. Air Wash Teknolojisi

  Samsung markası tarafından geliştirilen bir teknoloji olmaktadır. Kuru temizleme yöntemlerinden birisidir. Temizleme esnasında çamaşırlara deterjan ve su kullanılmadan sadece sıcak hava verilmektedir. Kıyafetlerin üzerine hava dökülerek tamamen temizlenir. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki bu teknoloji yüzde 100 leke çıkartmaz.

  6.Nano Teknolojisi

  Samsung markası tarafından hazırlanan dilber nano teknolojisi ile çamaşırlara durulama yöntemi ile gümüş iyon püskürtmesi uygulanır. Bu yöntem sayesinde çamaşırlara nüfuz eden koku ve bakteri yok edilmektedir.

  • Yıkama Kapasite Özelliği

  En iyi çamaşır makinesi modellerinde tercih edilen makinenin en önemli özelliklerinden birisi yıkama kapasiteleri olmaktadır. Bundan dolayı makinede yıkadığınız çamaşır ağırlığına dikkat etmeniz gerekiyor. Makinelerin yıkama kapasitesi en az 5 kilogram olmaktadır. En çok talep ise 10 kilogram olmaktadır. En ideal 8 kilogram olmaktadır.

  • Çamaşır Makinesi Boyutu

  Çamaşır makinelerinde makineyi koyabileceğiniz alanda oldukça önemlidir. Bildiğiniz gibi tüm çamaşır makinesi modellerinin ölçüleri aynı değildir. Bundan dolayı çamaşır makinesi boyutlarına dikkat ederek tercih etmelisiniz.

  • Gürültü

  Çamaşır makinelerinin sesli çalışması oldukça rahatsız edici bir durumdur. En iyi çamaşır makinesi seçeneklerinde ses oldukça önemli bir konu olmaktadır. Bundan dolayı daha sessiz çalışan bir çamaşır makinesi tercih etmeniz rahatlık bakımından sizler için ideal olacaktır. Her çamaşır makinesinin ses düzeni farklıdır. Ancak en iyi çamaşır makinesi tavsiye modelleri genellikle 40 ya da 50 DB seviyesinde olmaktadır.

  Çamaşır Makinesi Alırken Kaç Kilogram Seçilmeli?

  En iyi çamaşır makinesi tavsiye modelleri genellikle çamaşırı yoğun olan kişiler için 12 kilogramlık tercih edilmektedir. Çamaşır makinesi alırken yıkanacak olan yorgan ve benzeri eşyalar da düşünerek tercih yapılmalıdır. Ancak eğer bu normal kıyafet yıkamak için tercih edecekseniz sizin için 8 kilogram yeterli olacaktır.

   

  Çamaşır makinesi kilogramı belirlemeden önce ilk olarak kendinize bazı soruları sormanız işinizi kolaylaştırabilir. Bu sorulara örnek verecek olursak ailenizin kaç kişilik olduğu, yorgan yıkayıp yıkamadığınız ve küçük çocuk sahibi olup olmadığınız gibi sorular ideal kilogramı belirlemeye yardımcı olacaktır.

  En İyi Çamaşır Makinesi Modelleri

  Günümüzde birçok en iyi çamaşır makinesi tavsiye modelleri bulunuyor. Bunları inceleyecek olursak bunlar şu şekilde;

  1. BOSCH WAY28862TR
  • Bosch markası tarafından üretilen bu çamaşır makinesi modeli 5770 TL’dir.
  • Bu çamaşır makinesi 9 kilogramlık bir kapasiteye sahip olup 1400 devir güce sahiptir.
  • Çamaşır makinesi modelinde 10 yıllık motor garantisi bulunmaktadır bununla birlikte Dos özelliği var.
  • Çamaşır makinesinin Eco silence drive özelliği ile tambur hacmi ise 63 litredir.
  • Ses seviyesi 48 En olup A+++ tasarruf gücüne sahiptir.

   

  1. Simens WM12T480TR
  • Çamaşır makinesi modellerinin fiyatı 2200 TL’dir.
  • Çamaşır makinesinin kapasitesi ise 9 kilogram 10200 devir gücüne sahip.
  • 10 yıl motor garantisi bulunmasının yanı sıra A+++ seviyesinde tasarruf sunuyor.
  • Tambur seviyesi 63 litredir. Ses ise 51 DB olmakta.

   

  1. Samsung WW90K5410UW/AH
  • Fiyatı 2929 TL olmaktadır.
  • 9 kg çamaşır kapasitesi bulunuyor.
  • 1400 Devir Gücüne sahip olmaktadır.
  • 10 Yıl motor garantisi bulunuyor.
  • Eco Bubble özelliği mevcut. Bu özellik sadece Samsung markasında olmaktadır.
  • Smart Check yani akıllı kontrol sistemi otomatik hata izleme sistemi mevcuttur.
  • Eco Drum Clean ile kazan temizliği sistemi mevcuttur.
  • Yıkama Ses Seviyesi 52 db olmaktadır.
  • Sıkma Ses Seviyesi 74 db olmaktadır.
  • A+++ enerji sınıfı olup yıllık enerji tüketimi 151 kWh oluyor.
  • Yorgan ve battaniye yıkayabilme özelliği bulunuyor.
  • Yıpranma ve tüylenme yapmaz.

   

  • 4-ELECTROLUX EWW1698MDW
  • Fiyatı 4499TL oluyor. En iyi çamaşır makinesi tavsiye modellerinden biridir.
  • 9 kg çamaşır kapasitesi sahip olmakta.
  • 6 kg kurutma kapasitesi sahip olup başarılı bir performans sergiliyor.
  • 1600 Devir gücüne sahip.
  • 10 Yıl motor garantisi bulunuyor.
  • Yıkama ses seviyesi 51 db, Sıkma ses Seviyesi 77 db olmaktadır.
  • A enerji sınıfına sahip bir sisteme sahiptir
  • Uygun fiyat sunulan makinelerden birisi olarak pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

   

  5-SAMSUNG WD70J5410AW

  • Fiyatı 2723TL olmaktadır.
  • 7 kg çamaşır kapasitesi sahiptir.
  • 5 kg kurutma kapasitesi sahiptir.
  • 1400 Devir gücü sunuyor.
  • Yıkama ses seviyesi 54 db, sıkma ses seviyesi 73 db oluyor.
  • 10 Yıl motor garantisi bulunuyor.
  • Düşük gürültü özelliği bulunuyor.
  • AH enerji sınıfına dahil olmaktadır.
  • Uygun fiyata sahiptir.

   

  6-HOTPOİNT ARİSTON FDG 9620MB TK

  • Fiyatı 2400 TL olmaktadır
  • 9 kg çamaşır kapasitesi bulunuyor.
  • 6 kg kurutma kapasitesi bulunuyor.
  • 1200 Devir gücüne sahip.
  • 10 Yıl motor garantisi bulunuyor.
  • Yıka Kurut özelliğiyle en çok tercih edilen en iyi çamaşır makinesi modellerinden birisi.
  • 4 adet kurutma programı bulunuyor.
  • A enerji sınıfına sahiptir.
  • Uygun fiyatı sunması ile pek çok kişinin tavsiye ettiği en iyi çamaşır makinesi tavsiye modeli olmaktadır.
  5 1 oy
  Makale Değeri
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x