Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Yoğuşmalı Kombi mi Yoksa Hermetik Kombi mi?

  Yoğuşmalı Kombi mi Yoksa Hermetik Kombi mi?
   

  Yoğuşmalı Kombi mi Hermetik Kombi mi kullanmalıyım

  Yoğuşmalı mı hertmetik mi kombi almalıyım? bu bir çok kritere göre değişsede sizlere makalemizde açıkca anlatmaya çalıştığımızı umuyoruz.

  Kombi modelleri, hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacı için kullanılan elektirkli eşyalardandır. Özellikle doğalgazın ülkemizde yaygınlaşması neticesinde yeni model kombilerin de kullanım alanı genişlemiştir. Bireysel ve ticari amaçlarla birçok mekanda kombi kullanılmaktadır. Ülkemizde birçok farklı kombi firması bu ürünlerden satmaktadır. Bir kombi alırken ve seçerken bazı hususları akılda tutmak faydalı olacaktır.

  Evimize kombi seçerken bazı özelliklere göre almamız gerekmektedir. Örneğin evin büyüklüğü kombi seçiminde dikkat etmemiz gereken ilk husustur. 2017 kombi modelleri arasında birini seçerken dikkat edilecek bir diğer husus ise evin yalıtımı ve çevresinin açıklığıdır. Evin yalıtımı ve çevresindeki açıklık ne kadar negatif etkili ise ona göre bir kombi seçmekte o kadar elzemdir. Kombi alırken dikkat edilecek bir diğer husus da yedek parça temini problemidir. Kombi arıza yaptığında haftalarca yedek parça beklemek, soğuk kış günlerinde rezil olmak demektir. Ayrıca yeterli kombi teknik servisi olup olmadığı da bir diğer husustur. Teknik destek sağlayan firmaların az yakan kombi modellerini kullanmak her zaman daha avantajlıdır. Bu nedenle özellikle soğuk kış günlerinde doğru dürüst ısınmak ve arıza sırasında fazla beklememek için teknik servis ve yedek parça gibi detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca seçim yaparken yoğuşmalı kombi mi yoksa hermetik kombi mi detayına da dikkat etmek önemlidir. Hermetik kombiler ile yoğuşmalı kombilerin farkı hermetik kombilerde ortam havası yakılmadığı için ortamı havalandırmaya gerek yoktur. Bacası uygun olmayan binalarda çoğunlukla hermetik kombi modelleri kullanılmaktadır. Yoğuşmalı kombi modelleri ise su buharı ile çalışmakta olup, su buharı sayesinde ısınma sağlarlar. Yoğuşmalı kombilerin diğer kombilerden temel farkı daha verimli olmasıdır. 2017 yoğuşmalı kombi modellerinde verim yüzde 109 ve yüzde 110 seviyelerindedir. Diğer kombilerde verim yüzde 80-90 seviyelerindedir.

  Yoğuşmalı ve Hermatik Kombi arasındaki farkı anlatan güzel bir video;

  Baymak Idee 24 Premix Yoğuşmalı Kombi

  Baymak yoğuşmalı kombileri soğuk kış günlerinizde sıcak bir dostunuz olacaktır. Elektronik ateşleme sistemine sahip olan bu kombilerde Hermetik baca tipi havalandırma kullanılmıştır. Isıtma tipi olarak Premix yoğuşmalı olup, bu kombi yoğuşmalı ve hermetik karışımı bir kombidir. Dijital program saati, dijital oda termostatı bu ürünün diğer özelliklerindendir. Ürün 4 yıl garanti özelliği ile gelmektedir. Yoğuşmalı kombi mi yoksa hermetik kombi mi? diyenler için ilginç bir alternatiftir.

  yoguşmalı mı hermetik mi

  yoguşmalı mı hermetik mi

  Demirdöküm Atron H 24 Hermetik Kombi

  Çift eşanjörlü bu kombi A+ sınıfı enerji ailesindendir. Yüzde 93 verimle çalışan bu üründe Akıllı ısıtma sistemi de yer almaktadır. Ayarlanabilen ısıtma kapasitesine müdahale edebilmek mümkündür. Demirdöküm Atron H 24 Hermetik Kombi ile soğuk havalarda donma emniyeti nedeniyle bu kombilerin donmasından korkmanıza gerek kalmamaktadır. Çevirmeli düğme yapısı ile istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.  Yoğuşmalı kombi mi yoksa hermetik kombi mi? sorusuna hermetik kombi açısından bu ürün önerilebilir.

  Ariston Hs X 24 Ff Hermetik Kombi

  Yoğuşmalı kombi mi yoksa hermetik kombi mi? diyenlere Aristonun bu ürününü tavsiye etmek yerinde olacaktır. Bu ürün tasarım özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. 3 yıl garantili ve çift eşanjörlü bu kombi yüksek performans ve üstün kalite ile İtalyan tasarımının bir ürünüdür. A sınıfı enerji ailesinin bir üyesi olan Ariston marka kombi de tasarımsal özellikler ön plana çıkmış durumdadır.

  Baymak Lambert Lxa 24a Fı Hermetik Kombi

  Çift eşanjörlü A sınıfı enerji ailesinin Baymak Lambert Lxa 24a Fı Hermetik Kombi Lambert markası ile sizlerle. Isıtma tekniği olarak konvansiyonel kombi kullanılan bu kombide verim yüzde 93 seviyesindedir. Arıza teşhis sistemi sayesinde arızalar hemen tespit edilebilmektedir. Gaz basıncı maksimum 20 mbar olan bu kombinin garanti süresi 2 yıldır. Dijital göstergeler ile basıncı ve su sıcaklığını takip etmek mümkündür.

   

   

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x