Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  En İyi Buzdolabı Markaları 2023

  En İyi Buzdolabı Markaları 2023
   

  Evimizin en önemli beyaz eşyaları arasında yer alan buzdolaplarını oldukça dikkatli seçmek gerekiyor. Bir çok kategoride incelerek ve kıyaslanarak alınanlar, uzun vadede memnun etmeyi başarıyor. En iyi buzdolabı markaları neler, bir buzdolabını iyi yapan özellikler neler?

  İyi bir buzdolabında olması gereken donanımlar

  1. Donanımlı bir buzdolabı ilk olarak ekonomik olması ile kendini ortaya koyar. Bu nedenle, üstün kalitede üretilenlerde enerji sınıfı özelliği bulunuyor. Bu da enerji tasarrufu sonucunda, az elektrik yaktığını gösterir. Hem bu yönden uygun hem de satın alırken bütçenizi aşmaması tercih sebebi.
  2. Kullanışlılık. Belki de en önemli kriterlerden bir tanesi. Geniş raflar, her şeyin yerli yerinde olacağı, ferah bir buzdolabı. İşlevsel olması açısından iç konforu oldukça önemli.
  3. Tanınmış markalar, müşterilerini memnun etmek için, sürekli yeni donanımlar eklerler. Ve problem durumunda geri dönütler daha kolay olmaktadır.
  4. No-Frost buzdolapları. Bu özellik, içerisinde buzlanmanın olmamasını sağlar. Sebzelerinizin, meyvelerinizin ya da diğer yiyeceklerin uzun süre taze bir şekilde kalmasını istiyorsanız önemli bir ayrıntı.
  5. Ses problemi. En iyi buzdolapları sınıfında sessiz olanlar daha çok tercih ediliyor. Sessiz dolaplar, özellikle  40-45 db ses düzeyinde olanlar diğerlerine oranla daha donanımlı.

  En çok tercih edilen buzdolabı markaları

  En çok tercih edilen buzdolabı markası, istenilen donanımlara göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak ön plana çıkmış, kendini kanıtlamış markalar arasında Bosch, Profilo, Arçelik, Vestel, Beko, Samsung ve Siemens gibi markalar ilk sıralarda yer alıyor. Peki hangi marka daha iyi? İsteklerimi karşılaması adına hangilerini tercih etmeliyiz? İyiler arasında ihtiyacınız olanı seçebilmeniz adına. İşte en iyi ve en donanımlı modeller…

  1. Samsung

  Telefon dünyasında kendini kanıtlayan Samsung, beyaz eşya dünyasına da adım atmış durumda. Kaliteli buzdolaplarıyla, kullanıcıların isteklerini üst düzeyde karşılıyor. Özellikle RT38K5100WW/TR A+ 397 Lt Twincooling Plus No-Frost oldukça önemli özellikler sunuyor. En önemli avantajı, nemi buzdolabının her yerine aynı miktarda, homojen bir şekilde dağıtıyor. Bu da içindeki yiyeceklerin her zaman taze kalmasına yardımcı oluyor. Beyaz eşyada ikili soğutma alt yapısı mevcut. Bu sistem, kötü kokuları hapsederek, ferah kullanım olanağı sağlıyor.

  Ses seviyesinin 43 db olmasının ideal olduğuna değinmiştik. Bu No-Frost buzdolabı, sessiz çalışma özelliğine sahip olduğu için, ses kirliliği yapmıyor. En önemlisi bu kadar özelliği içinde barındırmasına rağmen oldukça uygun. En iyi buzdolabı markaları arasında yer alan Samsung, en iyi modellerinden biri bu olsa da, diğer modelleriyle de konforu evinize getiriyor.

  1. Profilo

  Profilo markası, kullanışlılığı ve sağlamlığıyla öncü markalar arasında kendine yer bulmuş durumda. Bir çok modeli tercih edilmesine rağmen, BD3257W2NN A+ 505 Lt No-Frost Buzdolabı modeli gözde olanlar arasında yer alıyor. Bir buzdolabında aranan en önemli özellik olan enerji sınıfı tüketim sağlıyor. Üzerinde A++ yazanlar özellikle, üst düzeyde  fatura dostu olanlardır. Ve belki de bir çok kişinin karşı karşıya kaldığı büyük sorun, elektrik kesintisi. Bu buzdolaplarının elektrik kesilse bile, 19 saat boyunca buzunu çözdürmeden, içindekileri koruma özelliği mevcut. İçerisindeki çekmeceleri, geniş rafları bir çok ürünü alabilecek şekilde tasarlanmış. Diğer modellerinde de kalite kokusunu hissettiren bu markanın, tercih edilen buzdolapları arasına girmesi, olası görünüyor.

  1. Arçelik

  Uzun yıllardan bu yana beyaz eşya denilince, akla ilk gelen markalardan bir tanesi Arçelik. Bir çok modeliyle evlere konuk olmayı ve kendini sevdirmeyi başarmış. Özellikle beyaz eşya modelleri arasında Arçelik 2498 CNIY A++ 520 Lt Inox Kombi Tipi Buzdolabı, ilginin merkezinde. Bir çok özelliğiyle, diğerlerine göre daha çok tercih ediliyor. En önemlilerinden bir tanesi, kadınların en büyük çilesi olan parmak izi. Bu modelin yüzeyinde hiçbir şekilde, parmak izi kalmıyor. Geniş hacmiyle oldukça işlevsel bir ürünken, açık kalan kapıyı uyarması da ayrı bir ayrıcalık sunuyor. Tüm bu özellikleri diğer modellerinde de az çok barındıran marka, iyiler sınıfında olmayı hak ediyor.

  1. Vestel

  İşlevine göre fiyatlarının uygun olması en cezbedici yanı. Bir çok markayla benzer kalitede ürün tasarlamasına rağmen, bütçeyi de düşünmeden edemiyor. En sevilen modeli ise Vestel EKO NF480 A+ 480 Lt Buzdolabı. Akıllı defrost yapısı, sıcaklığı otomatik olarak kontrol edebilmesi, havayı taze tutması, içerideki nemin ayarlanabilmesi gibi bir çok donanıma sahip. Bu özellikler Vestel buzdolapları donanımlarında varken, bu model tamamını bir arada barındırıyor.

  5 1 oy
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x