Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Yeni Ev Kuracaklara Buzdolabı Tavsiyesi

  Yeni Ev Kuracaklara Buzdolabı Tavsiyesi
   

   Buzdolabı Tavsiyesi (Yeni Ev Kuracaklara)

  Yeni ev kuracaklar için beyaz eşya çok büyük önem taşımaktadır. Piyasada birçok marka bulunmakla birlikte yüzlerce beyaz eşya modeli vardır.Bazıları tasarımlarıyla öne çıkarken bazıları hacmi , özellikleriyle öne çıkmaktadır. Bu yazımda Yeni Ev Kuracaklara Buzdolabı Tavsiyesinde bulunacağım.

  Buzdolabı almadan önce öncelikle mutfak ölçülerinize göre bir buzdolabı almalısınız. Mutfağınız küçükse küçük bir buzdolabı , büyükse daha büyük boyutta buzdolabı almalısınız.Rahat kullanmanız açısından kapağını kolayca açıp kolayca her yerine uzanabileceğiniz türden. Daha sonra istediğiniz renge karar verirseniz alırken zorluk çekmezsiniz.

  Öncelikle Neye Dikkat etmeliyiz?

  İlk olarak yeni bir Buzdolabı alırken en önemli şeylerin başında markası gelmektedir. Ucuz marka Buzdolabına para verip birkaç yıl kullandıktan sonra çöpe atmak paranızı boşa harcamak gibi bir şey. Sağlam iyi marka bir Buzdolabına biraz daha fazla para vererek yıllarca kullanabileceğiniz hatta ömürlük bir Buzdolabı satın alabilirsiniz.

  İkinci olarak özelliklerini iyice incelemek kafamızda yatan birkaç modelle karşılaştırma yapıp en iyisini almalıyız.Bu özelliklerin başında enerji tasarrufu gelmektedir. Buzdolabı sürekli çalışan bir beyaz eşya olduğu için enerji sınıfına iyi dikkat edilmesi gerekiyor . A sınıfı ve üzeri A++ gibi işaretli Buzdolapları en iyi verimi sağlayan elektronik cihazlardır.

  Bir diğer önemli nokta tabiki de kapasitesidir. Evde kaç kişi yaşıyorsanız buzdolabında ne kadar yiyecek tutuyorsanız buna bağlı olarak kafadan bir kapasite hesabı yapmalısınız. Çift kapılı Buzdolaplarında , Kombi Buzdolaplarında , Çok kapılı buzdolaplarında 400 ile 700 litre arasında kapasite değişmektedir.

  Tasarım konusuna gelecek olursak eğer renginden tutun alttan donduruculu , üstten donduruculu ve kolay temizlenebilir dış yüzey kapılara sahip piyasada bir çok buzdolabı var.

   

  2019 Yılının Buzdolabı Fiyatları Ne Kadar ?

  Gelelim Bu yılın Buzdolabı fiyatlarına 475 liradan başlayıp 24.000 liraya kadar Buzdolabı mevcut. Büro Tipi küçük Buzdolaplarından başlayıp geniş hacimli Büyük Buzdolaplarına kadar fiyatlar değişmektedir.  Fazla bir bütçeniz yoksa eğer tabiki 2.500-3.500 lira arası çok güzel uygun Buzdolapları mevcut.

   

  Üstten Donduruculu Buzdolapları

  Adından da anlaşılabileceği gibi dondurucusu üst bölümde , soğutucusu alt bölümde bulunan çift kapaklı Buzdolaplarıdır. Diğerlerine göre daha kullanışlı ve fiyat olarak daha uygun Buzdolaplarıdır. Enerji tasarrufu açısından daha verimlidir. Piyasada çok sayıda model mevcuttur.

   

  Alttan Donduruculu Buzdolapları

  Dondurucusu altta soğutucusu üstte bulunan çift kapaklı Buzdolaplarıdır. Kullanılışı bakımından dondurucusu daha az kullanıldığı için sürekli eğilmeniz gerekmez. Üstten donduruculu Buzdolaplarına göre daha geniş dondurucu bölmesine sahiptir. Fiyat olarak diğerlerine göre daha pahalıdır ve daha az enerji tasarrufuna sahiptir. Tasarım olarak da çok şık çeşitleri mevcuttur.

   

  Çok Kapılı Buzdolapları

  Üç veya Dört kapıdan oluşan çok kapılı Buzdolabıdır. alttan soğutmalı Buzdolabına benzemektedir kapakları fazladır. İki çekmeceli dondurucusunun olduğu modellerde mevcuttur. Soğutucu kısmının kapaklarında rafları vardır bu açıdan raflarını çok kullananlar açısından daha kullanışlıdır.Kalabalık Aileler için geniş hacme sahip ve daha uygundur. Tasarımları da gayet şık ve gösterişlidir mutfağınıza çok yakışacaktır. Eksi yönlerine gelecek olursak eğer fiyatları diğerlerine göre daha pahalıdır ve fazla yer kaplarlar.

   

  Gardrop tipi buzdolabı

  Tasarım olarak Gardrop ‘u andırdığı için Gardrop tipi Buzdolapları denilmektedir. Buzdolabını uzunlamasına ikiye ayırır ve çift kapaklıdır. Kapasite olarak diğerlerine göre daha geniş bir iç hacme sahiptir ve kapaklarının eni küçük olduğu için kolayca açılıp kapanabilir. Birçok raf ve bölmesi olduğundan kullanışlı cihazlardır. Tasarım olarak gayet gösterişli modellerdir. Diğer Buzdolabı tiplerine göre daha pahalıdır.

  Sonuç olarak Buzdolabı almadan önce bütün markaları inceleyip modeline ve bütçemize uygunluğuna karar verip karşılaştırmaları iyi yapıp almalısınız. Aceleye getirmeden sabırla özence incelemelisiniz.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x