Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Derin Dondurucu Tavsiye

  Derin Dondurucu Tavsiye
   

  Ülkemizde bulunan her evde derin dondurucu tavsiye konusu aile arasında her sene konuşulan popüler konular arasında yer almaktadır. Çünkü buzdolaplarında bulunan ve bireylerin sıklıkla kullandıkları dondurucu bölümü, birçok gıda maddesi için yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple günümüz şartlarında pek çok ev içerisinde derin dondurucuya ihtiyaç hat safhalara çıkmış durumdadır. Ayrıca kişilerin satın aldıkları gıda ürünlerini koruyabilmesi ve yiyecek-içecek malzemelerinin her mevsim taze kalabilmesi için de derin donduruculara oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

  Eviniz için bir derin dondurucu satın almadan önce tercihinizi şekillendirmesi gereken özellikleri de bilmeniz, kendiniz için en doğru ürünü alabilmeniz adına hayati önem taşımaktadır. Derin dondurucu seçimi sırasında ilgilendiğiniz ürünlerin içerisinde raf ve çekmecelerin bulunması, cihazların kullanımını oldukça verimli kılan özellikler arasında yer almaktadır. Ayrıca derin dondurucu tavsiye konularında sizlere sunulan ısı derecelerine ve iç hacme oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Aksi taktirde işinize asla yaramayacak ve kullanışsız olabilecek ürünlere para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca derin dondurucu satın almadan önce cihazın ürün depolama kapasitesine, yıl içerisinde tükettiği enerji miktarına ve ihtiyacınız doğrultusunda üretilip üretilmediğine de oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Derin dondurucular elektrik enerjisini soğuk ısıya dönüştüren aygıtlar oldukları için enerji tüketimlerinde ki verimlilik, sizlere tasarruf konusunda oldukça yararlı fırsatlar sunacaktır. Kısacası derin dondurucu satın almadan önce ilgilendiğiniz ürünün sizlerin ihtiyacına uygun olup olmadığına ve avantajlarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Derin Dondurucu Tavsiye 2020

  Dondurucular en fazla enerji harcayan beyaz eşya sınıfındadır. Dondurucuyu A sınıfı ve üzeri almanın tüketim açısından önemi olduğu kadar yer seçimi de elektrik harcama açısından oldukça önemlidir. Mesela yüksek sıcaklıkta bulunan dondurucular kendini soğutmak için daha fazla enerji harcarlar. Dondurucuların verimli ve düşük enerjide çalışması için yapılması gereken, dondurucuyu serin bir ortamda tutmaktır. Aynı zamanda dondurucuyu güneş ışınlarından korumak gerekir. Serin bir ortamda çalışan dondurucular daha az enerji harcarlar ve sizin de tasarruf yapmanıza yardımcı olurlar.

  Yaşadığımız tüketim çağında yiyeceklerin ömrünü uzatmak ve daha sağlıklı yemekler için sürekli yeni teknolojinin eklendiği derin dondurucular dikey ve yatay olmak üzere iki guruba ayrılmaktadır.

  Derin Dondurucuların Avantajları Nelerdir?

  Buzdolaplarındaki dondurucu bölümlerine göre içerisinde raf ve çekmece bulunduran derin dondurucular, evlerinizde üst düzey konfor ve düzen sağlayabilmek adına dizayn edilmiş ürünlerdir. Normal dondurucuların asine yatay değil dik bir pozisyon da üretilmiş olan derin dondurucular, yer aldıkları alan içerisinde az yer kaplamaları ve görüntü olarak şık bir sisteme sahip olmaları ile de ünlülerdir. Fakat kapak yapıları buzdolaplarında yer alan dondurucu bölüleri gibi önden veya yan taraftan açılır şekilde kullanılabilmektedir. Derin dondurucularda yer alan çekmece ve dolap bölümlerine taze kalması gereken meyve ve sebzelerin yerleştirilmesi, daha sonra bu ürünlerin cihaz içerisinden çıkarılması oldukça pratik ve rahattır.

  Ayrıca içerisinde yer alan çekmeceler sayesinde ihtiyacınız olan ürüne ulaşabilmek için dolap içerisinde yer alan tüm malzemelere tek tek bakmak veya her birini çıkarmak zorunda da kalmazsınız. Bu sayede derin dondurucunuz içerisinde yer alan soğuk havanın dışarı kaçmasını ve ürünlerinizin bozulmasını da engellemiş olursunuz. Derin dondurucu çekmecelerinin üzerinde hangi ürünlerin yerleştirilebileceği veya hangi gıdaların koyulması gerektiği de tavsiye niteliğinde üzerlerine yazılmış durumdadır. Farklı ısılarda muhafaza etmeniz gereken ürünleri bu sayede ayırt edebilir ve cihazınızın içerisinde yer olarak tasarruf sağlamış olursunuz.

   

  Derin Dondurucuların Çeşitleri Nelerdir?

  Derin dondurucu tavsiye konusunda ürünlerin özellikleri etkin rol oynuyorken ihtiyacınıza uygun çeşidi satın almakta hayati önem taşımaktadır. Ülkemiz ve dünya çapında üretilen derin dondurucular için toplamda dört adet çeşit belirtilmiştir. Bunlar statik, manuel defrost, otomatik ve no frost derin dondurucu çeşitleridir. Ülkemiz çapında her beyaz eşya dükkanında ürünlerin farklı çeşitlerini bulabilmek mümkündür. Fakat ülkemiz insanı tarafından yıllardır en sık tercih edilen derin dondurucu çeşidi olarak no frost karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde kullanılan yüksek soğutma sisteminin yanında harcadığı düşük enerji sistemiyle de tercih listelerinde her daim en üst sıralarda yer almayı başarabilmiştir.

  Ayrıca no frost derin dondurucu modellerinde dizayn edilen çalışma prensibi, çekmece ve rafların iç kısımlarında birikecek olan buzlardan zarar görmemesini ve içerisinde bulunan ve taze kalması gereken besinlerinde aynı nedenden zarar görmesini engellemek için faaliyet göstermektedir. Bu işlem sayesinde cihaz içerisinde kullanılan enerji tüketiminde azalma gözlemlenirken, buzlanma durumlarının oluşmaması halinde bakım masrafı için gerekecek olan ücrette otomatik olarak sıfıra inecektir.

  Ülkemiz sınırları içerisinde yer alan birçok firma, son zamanlarda derin dondurucu satışına hız kazandırmış ve her biri kullanıcılara kendi ürünlerini sunabilmek için adeta birbirleriyle yarış haline girmişlerdir. Kullanıcıların ilgilendikleri derin dondurucu çeşidini satın alırken dikkat etmesi gereken ilk adım, alışveriş yapacağı markanın bilinir ve güvenilir bir isminin olmasıdır. Aksi taktirde ihtiyacınıza uymayacak bir ürünü satın alabilir ve paranızın karşılığını tam olarak göremeyebilirsiniz.

  Dikey Derin Dondurucu 

  Bu tip dondurucular kullanım açısında oldukça rahattır. İçerisinde raf ya da çekmece bulunur ve siz yiyeceklerinizi bu katmanlara doldurursunuz. İstediğiniz ürünü kolaylıkla bulabileceğiniz dik derin dondurucular görsel olarak buzdolaplarına benzemektedir. Kapakları ön tarafta olan bu ürünler kolaylıkla açılıp kapanabilmektedir. Raflarından dolayı kolaylıkla ürün bulunabilen bu dolaplar ısı kaybını en aza indirir ve ekstra enerji harcamayı engeller.

  Yatay Derin Dondurucular:

  Yatay derin dondurucular, adından da anlaşıldığı gibi yatay şekilde duran ve üstten açılan donduruculardır. Bu dondurucularda raf bulunmaz ve tek bölmesi vardır. Yatay derin dondurucular içerisine dikey donduruculardan daha fazla ürün almaktadır. Genellikle iş yerlerinde tercih edileni bir tiptir.

  Yatay derin dondurucuların ürün kapasitesi avantajının yanında en büyük dezavantajı çok fazla enerji üretmesidir. Bunun en büyük sebebi içerisinde raf olmadığından dolayı alınacak ürüne ulaşmak için kapağın uzun süre açık kalması motorun daha fazla çalışmasına sebep olmalıdır. Enerji tüketimini en aza indirmek için, ürünleri kategorilere ayırıp nizami bir şekilde yerleştirme yapılması gerekir. Bunun yanında altta kalan ürünlere herhangi bir sıcak hava temas etmez ve alt kısımlar uzun süre soğuk kalabilir. Hatta 1-2 gün cihaz kapalı olsa bile içerisindeki soğuk hava dolaşımından dolayı ürünler herhangi bir zarar görmez.

  Yatay dondurucular için yer seçimini dikkatli yapmamız gerekir. Dondurucunun yukarıya doğru açılan kapağından dolayı üzerine herhangi bir şey koymamak gerekir.

  Neden Derin Dondurucu Kullanılmalıdır?

   

  Derin dondurucu ve buzdolabı ürünlerinin aynı işlevi karşıladığı düşünülse de iki cihaz arasındaki işlevler birbirinden oldukça farklı seyretmektedir. Derin dondurucu ürünlerini buzdolabı cihazlarından ayıran en önemli fark, yüksek derecede şoklama yapabilme özellikleridir. Aynı zamanda derin dondurucular içerisinde yer alan bölümler sayesinde oldukça yüksek sayıda yiyecek ve içecek saklama özelliğini de içerisinde barındırmaktadır. Bu sayede meyve ve sebze dönemlerinde olmasa bile ürünlerin taze kalmasına ve istediğiniz her zaman tüketebilmenize olanak sağlanmaktadır. Aynı şekilde yüksek soğukluk derecelerinde saklanması gereken deniz ürünlerinin de sağlıklı şekilde tüketilebilmesi için uzun süre boyunca derin dondurucu cihazlarının içerisinde saklanması gerekmektedir. Evlerimizde sıklıkla kullandığımız buzdolabı ürünlerinin ilgili gıdaları sağlıklı şekilde saklayamayacağından dolayı derin dondurucu sahibi olmak oldukça önemli bir durumdur.

   

  Derin Dondurucu İle Üstün Soğutma Deneyimi

  Ülkemiz çapındaki evlerin neredeyse tümünde yer alan buzdolabı modelleri, genellikle gıdaların buzlu kalabilmesi için yetersiz kalmaktadır. Bu konuya en doğru çözümü getiren aygıtlar olan derin dondurucular, bünyelerinde bulunan Cool Control bölgesi sayesinde istenilen en düşük sıcaklıklara kadar inilebilmektedir. Bölümde bulunan gıdalar, en az -24 en fazla da +10 olarak korunaklı şekilde kalabilmektedir. Son derece sessiz şekilde çalışan derin dondurucu modelleri, kişilerin kullanım deneyimi konusunda konfor yaşamasına ve ideal şekilde gıda tüketimine izin vermektedir.

  Derin Dondurucu Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Kişilerin derin dondurucu almadan önce titizlikle araştırması ve dikkat etmesi gereken bir takım püf noktalar bulunmaktadır. Derin dondurucu alırken karşınıza çıkacak olan çekmeceli ve sandık tipi cihazlar arasından sizler için en uygununu seçmeniz ve gıda tüketiminize göre cihaz almanız, uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilen bir düşünce yöntemidir. Geniş ve kullanışlı bir derin dondurucu ihtiyacı duyuyorsanız kendinize sandık tipi ürünlerden birini almanız gerekmektedir. Fakat mutfağınızda şık duracak ve içerisine koyacağınız gıdaları rahatlıkla alabileceğiniz bir model arıyorsanız çekmeceli derin dondurucu modelleri sizler için daha uygun bir seçenek olacaktır.

  Farklı tiplerde üretilen ve her türlü ihtiyaca göre dizayn edilen derin donduruculardan birini satın alırken ihtiyaçlarınızı ve mutfağınızın durumunu göz ardı etmeden seçim yapmanız gerekmektedir. Ayrıca cihazdan alacağınız yüksek performans ve düşük elektrik kullanımı, ürünlerin kullanımında hem doğaya hem de bütçenize katkı sağlamanıza imkan vermektedir.

  Marketlerden aldığınız gıdaların ilk günkü tazeliğinde korunmasını ve tüketilmesini sağlayan derin dondurucular, bütçe dostu olarak görülmekte ve tercih ettiğiniz cihazlarda yer alan A sınıfı özelliği sayesinde elektrik tüketiminde de kar edebilme şansına sahipsiniz. İlgilendiğiniz derin dondurucu modellerine göz atabilmek, tavsiye ürünlerin özelliklerini incelemek veya alacağınız derin dondurucu modeliyle ilgili en detaylı bilgilere erişim sağlayabilmek için en kaliteli dondurucu firmalarının resmi sitelerine veya bayilerine ulaşarak alışveriş işlemlerinize de tamamlayabilirsiniz.

  En Çok Tercih Edilen Derin Dondurucu Modelleri

  Hotpoint Ariston MZAA 1 (TK)

  Dikey donduruculardan öne çıkan bir modeldir. İçerisinde üç adet çekmece bulunmakta ve oldukça kullanışlıdır. Ev için kullanım açısından oldukça tercih edilen bir modeldir. Küçük olduğundan dolayı çok fazla yer kaplamamaktadır. Bu özellikleri ile Derin Dondurucu Tavsiye listemizde yer almakta.

  • Dondurucu Tipi: Dikey
  • Enerji Sınıfı: A+
  • Renk: Beyaz
  • Hacim: 78 lt
  • Ölçüleri: 84 cm x54.5 cm x 60 cm

  Uğur UCF 210 SSL A++ 

  Uğur güvencesiyle satışa sunulan bir derin dondurucudur. Yatay tip olması sayesinde oldukça fazla ürün alabilme kapasitesine sahiptir. A++ enerji tüketimi ile çok fazla elektrik harcamaz. Tek tuşla şoklama yapabilme özelliğiyle de oldukça tercih edilen bir modeldir. Listemizde de Derin Dondurucu Tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır.

  • Dondurucu Tipi: Yatay
  • Enerji Sınıfı: A++
  • Renk: Beyaz
  • Hacim: 186 lt
  • Ölçüleri: 98,4 cm x 70 cm x 89,5 cm

  Liebherr GP 1476 A++ 

  Dört çekmeceden oluşan ve oldukça ergonomik bir üründür. Dondurucu çekmecelerinin şeffaf olması sayesinde içerisinde bulunan yiyecekleri görerek daha kolay bir şekilde almanızı sağlar. A++ enerji sınıfı ile elektrik giderlerinizi oldukça aza indirebilir. Liebherr derin dondurucu, herhangi bir arıza ya da elektrik kesintisinde içerisindeki ürünleri 30 saate kadar soğuk tutabilme özelliğine sahiptir. Öte yandan içerisine koyduğunuz yiyeceklerin ne kadar saklanabileceği konusunda size bilgi vermesi de tüketicileri oldukça mutlu eden bir hareket olmuştur.

  • Dondurucu Tipi: Dikey
  • Enerji Sınıfı: A++
  • Renk: Beyaz
  • Hacim: 104 lt
  • Ölçüleri: 85cm x 60 cm x 62,4 cm

  Vestfrost VF 1210 A+ 

  Vestel’in son teknolojileriyle üretmiş olduğu bu derin dondurucu geniş aileler ve iş yerleri için oldukça idealdir. İçerisinde altı adet çekmece bulunan derin dondurucu, 210 lt malzeme alabilen geniş bir hacme sahiptir. Malzeme kalitesinin gayet iyi olduğu gözlenen Vestel Dondurucular ayrıca sessiz çalışma özelliği sayesinde de evinizin bütün odalarında kullanabilme imkanı da sunmaktadır.

  • Dondurucu Tipi: Dikey
  • Enerji Sınıfı: A+
  • Renk: Beyaz
  • Hacim: 210 lt
  • Ölçüleri: 144 cm x 54 cm x 65 cm

  Bosch Serie 6 

  Son olarak sunacağımız ürün, üretmiş olduğu beyaz eşyalarıyla asla kalitesinden ödün vermeyen ve yıllarca kullanım olanağı sağlayan Bosch Derin Dondurucu. Serie 6 adında üretmiş olduğu çekmeceli modeli 5 adet çekmeceli raftan ve 2 adet flap kapaklı bölümden oluşmaktadır. Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu derin dondurucular No frost teknolojisi sayesinde buz çözüm işlemini de oldukça kolaylaştırmaktadır.

  • Dondurucu Tipi: Dikey
  • Enerji Sınıfı: A++
  • Renk: Gri
  • Hacim: 237 lt
  • Ölçüleri: 186 cm x 60 cm x 65 cm
  5 1 oy
  Makale Değeri
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x