Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Hangi Kombi daha az yakar?

  Hangi Kombi daha az yakar?
   

  Kombiler arasında hangi kombi daha az yakar ya da çok yakar diye bir ifade aslında söz konusu değildir. Gerçek olan yakıtı tasarruflu kullanmak, montaj ve yalıtımın öneminin bir kez daha vurgulanmasıdır. Eğer doğalgazdan tasarruf edilmek isteniyorsa kombi kısık ayarda kullanılmalıdır. Kısık ayarda yakıldığı zaman hem az yakar. Oysa doğrudan yüksek ısıda yakılmaya başlandığında gazı çok fazla kullandığı için çok yakmaya başlar. Kombi yüksek ısıda yandığı halde düşük derecede ısıdan şikayetçilik varsa mutlaka yapılması gereken tesisat temizliğidir. Suyun akışı ne kadar düzenli olursa kombi de o kadar düzenli çalışır ve enerji tasarrufu da bir o kadar düzene girer.

  Kombi daha az yakar mı, gerçek nedir?

  Doğalgazı ekonomik kullanmak için yapılması gerekenler arasında çatı izolasyonu da önem taşır. Çatıdan ısı kaybı yaklaşık %20 civarlarındadır. Kapı ve pencerelerde de izolasyonlu malzemeler tercih etmekte ısıyı içerde tutacağından önemlidir. Radyatörler perdeler ya da mobilyalar ile kesinlikle kapatılmamalıdır.

  Faturalar Başınıza Dert Olmasın

  Kış mevsimi ile birlikte korkulan faturaların başında gelen yakıt faturaları gelir. Kış mevsmi doğal olarak kabarık gelen faturalarla ünlüdür benzetmesi yapılabilir. Peki bu durumu yaşamamak adına yapılabilecekler nelerdir, hangi kombi daha az yakar? sorusunun bir cevabı var mıdır, bunları araştırmak lazım olandır. Kombiler kullanıldığı kadar yakar ve yakılan kadar da ödeme olur. Kombi sayesinde sıcak su için ayrı bir teçhizata da gerek yoktur. Kombiler gaz kaçaklarına aşırı sıcaklık ve soğukluğa karşı da son derece güvenlidir. En çok tercih edilen kombiler arasında yoğuşmalı ve hermetik kombiler vardır. Özellikle yoğuşmalı kombide atık gaz içindeki su buharı yoğuşur ve enerji tekrar sistemde kullanılır hale gelir bu da tasarruf anlamını taşır. Hermetik kombiler ise bunun tam tersidir. Atık gaz doğrudan dışarı karışır. Kombileri sürekli açık tutmak çok fazla yakacağının göstergesi değildir. Aksine aynı düşük sıcaklıkta tutmak hem evin ısısını koruyacak hem de açıp kapamakla yapılan işlemler çok daha yakıt kullanımına ve faturanın kabarmasına sebebiyet verecektir.

  Kombi alırken…

  Kombi alınırken yapılan en büyük hata bir kombi markası üzerine saplanıp kalınmasıdır. Kombi seçimi yaparken markadan önce doğru sistemin seçilmesi önem taşıyan unsurdur. Piyasada birçok kombi markası mevcuttur. Bu noktada önemli olan uzmanlardan alınacak olan öneriler doğrultusunda en doğrusunu seçmektir. Kullanıcı olarak radyatör kullanımı önem taşır. Radyatörlerde termostatik vana kullanımı her zaman önerilen bir yöntemdir. Yeterli sıcaklığa gelen odalarda petekler kapatılarak odanın sıcaklığı hem korunur hem de tasarruf yapılmış olunur. Bir kombinin mekanı ısıtmaması, kombiden ses çıkması demek usta bir montaj elinden geçmemesi anlamına gelir. Hangi kombi daha az yakar? sorusunun cevapları işte bu önemli kriterlerden geçer.

  Kombinin Fazla Yakması

  Kombi kullanımı ile tasarruf sağlayan bir cihazdır. Onun dışında ne markası ne de yakılan ısı miktarı ile ilgisi yoktur. Kullanımı esasında birkaç noktanın önemsenmesi ile tasarrufta kilit yakalanabilir. Bunlardan ilki binanın izolasyonlu olmasıdır. Ne kadar yakılırsa yakılsın, binada izolasyon yoksa ısının nerdeyse %20 si dışarı gider. Duvarların ısı geçirme kabiliyetinde düşük malzemelerden oluşmaması ısının tutulmasında etkendir. Kombinin sürekli yüksek ayarda çalıştırılması da yanlış olan bir noktadır. Kombi her zaman kısık ayarda olmalı ve ayarıyla sık sık oynanmamalıdır. Oda termostatı kullanımı uzmanlarca tavsiye edilen bir başka noktadır. Kombi bakımının periyodik bir şekilde yapılması ısı alımında önemli bir kriterdir. Gaz ayarı zamanla bozulabilir, fanlar tozlanabilir, tesisatta tortular oluşabilir. Bunların hepsi periyodik bakımlarda elden geçen noktalardır.

  Viessmann Kombi

  Kombi markaları içerisinde ilk önerilenler arasında Viessman gelir. Bu marka ve teknoloji bağlantısında üstün hem dayanıklı hem de arıza yapmak olasılığı son derece düşük olan bir markadır. Paslanmaz çelik özelliği diğer kombilere göre 2-3 kat ömründe artış gösterir. Yakıtı düşük kullanması ve ısı kullanımında verimli çalıştırması da tercih edilmesinde etkendir. Viessman bir Alman markasıdır.

  Vaillant Kombi

  Vaillant kombi seçiminde tercih sıralamalarında en üst sıralardadır. Alman markası olan Vaillant sabit ısıda bile sıcak su konforu sağlayabilecek yeterliliktedir.

  Eca Kombi

  ECA kombi ateşleme yaptığı sırada gürültüsü yok denecek kadar az olan bir özelliğe sahiptir. Az yakıtla su istenilen sıcaklığa getirilebilir.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x