Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Harici Disk Tavsiyesi 2017

  Harici Disk Tavsiyesi 2017
   

  Günümüzde teknolojinin gelişmesi onu çok ulaşılabilir yapmıştır. Zaman içinde değişen ve gelişen teknoloji bazı terimleri bile değiştirmiş durumda. Örnek vermek gerekirse, kameralı telefonlar yokken biri telefon dediğinde insanların aklına renksiz ekranlı, küçük, kamerası olmayan, sadece arama yapabilen ve mesaj atabilen bir cihaz akla geliyordu. Günümüzde ise telefon deyince akla akıllı telefonlar geliyor ve hatta kamerasının olup olmadığı değil, çözünürlüğü sorgulanmakta ve tabi ki teknik özellikleri ön planda. Tabi bu kadar işlevsel ve ulaşılması kolay aletler depolama konusunda çok büyük değişikliklere yol açmıştır. Sebebi de insanların her gittikleri yeri fotoğraflamaya, her yaptıkları yolculukları müzik ile keyiflendirmeye ve tabi ki video çekmeye başladıkları için telefonlarda alanlar dolmaktadır.

  Eski bilgisayarların 640 KB ile çalıştığını ve bugün üretilen son model telefonların en az 16 GB depolama alanı bulunduğunu düşünürsek ne kadar geliştiğini ve genişlediğini hayal etmesi çok zordur. Bilmeyenler için şunu söylemeliyiz ki 1,024 KB 1 MB a eşittir. 1,024 MB ise 1 GB a eşittir. Bu kadar geniş olmasının sebebi de çok sık çekilen fotoğraf, videolar, müzikler ve dosyaları saklamaya başlamamızdır. Harici disk tavsiyesi 2017 modellerinden seçim yapmak isterseniz aşağıdaki yazımız size yardımcı olacaktır.

  Harici Disk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Harici diskin depolama ve saklama kapasitesine, dönüş hızına, iş başına sektör sayısına, erişim süresine, dahili veri transferine, kullanılabilen arabirimine.

  Harici Disk Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar?

  Bilgisayar kasasının en alt kısmına montaj edilebilmeli. Bağlantı uçları kırmızı renkli uçları birbirine dönük olmalı. Harici disk sanal olarak en az ikiye bölünebilmelidir. Darbelerden ve düşürmelerden kaçınılmalı, dikkatli kullanılmalıdır. Çalışırken kesinlikle harici disk hareket ettirilmemelidir ve taşınmamalıdır. Kapaklarının vidaları gevşetilmemelidir. Jamper ayarlarının uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

  Harici Disk Modelleri ve Özellikleri

  Western Digital Elemente 1TB WDBUZG0010BBK-EESN Taşınabilir harici disk özellikleri: hızları maksimum aktarımdadır. USB 3,0 dosyaları bu sürücüye aktarmak için yüksek performanslı bağlantı sağlar. Yüksek kapasiteli ve şık tasarımlıdır. Hafif tasarımı ve 2TB a kadar hafıza kapasitesine sahiptir. Ücretsiz yedekleme yazılımı ve deneme sürümü mevcuttur.

  Toshiba 500 GB 3.5″ 7200 Rpm Sata3 32 mb Hard Disk – DT01ACA050 Genel Özellikler

  Toshiba harddisk7200 RPM performansın tüketici ve ticari bilgisayarlarda kullanılabilir. 6 Gb/s SATA arabirim,  halojensiz tasarımı ve yüksek güç verimliliğiyle çalışmaktadır. Toshiba’nın tek diskli,  sabit disk sürücüsü, güç seven tüketici bilgisayarlarında ve ticari masaüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere hizmete sunulmuştur. DT01ACAxx serisi Gelişmiş Biçimi kullanılmaktadır ve sınıfının en iyisi güç yönetim teknolojisine sahiptir. Ayrıca, bu masaüstü tipi sürücü bir önceki modele göre %16’ya kadar atıl güç tasarrufu sağlar. 6Gb/s SATA ara yüzlü sürücü 7200 RPM performansı sunar. Yüksek performanslıdır, yüksek kapasitelidir, güç verimliliği yüksek sistemler sağlamak üzere üreticilerin en yeni bileşenler ve işletim sistemlerinin avantajlarından faydalanmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış ve hazırlanmıştır.

  Toshiba 500 GB 32MB 7200RPM 3.5″ SATA3 HDD DT01ACA050  Özellikleri

  500 Gb kapasiteli ve 7200 RPM performansına sahiptir.  Tüketici bilgisayarlarında ve ticari bilgisayarlarda Kullanım için tasarlanmıştır. Halojensiz tasarım ve yüksek güç verimliliğiyle çalışır.

  Harici disk kullanımında gerekli olanların başında, hassas oldukları için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Kullanım dışında çok ısınmaması için kapatıp dinlendirilebilir ve koruma kılıflarla herhangi düşme tehlikesine Karşı korunabilir. Harici diskler manyetik alanlar içinde çalışırlar. Havası alınmış ortamlarda bulunan diskler vardır. Bilgisayarımıza isim verdiğimiz gibi hacri diskimize de isim veririz ve konum belirtiriz. Harici disk tavsiyesi 2017 modellerinden hafıza tercihini ön plana alarak seçim yapabilirsiniz.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x