Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye

  En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye
   

  En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye (2023)

  Eskiden el süpürgesi olarak kullanılan süpürgeler, teknolojinin gelişmesiyle yerini elektrikli süpürgelere bırakmıştır. Ev temizliğinde oldukça yardımcı olan ve birçok kişiye kolaylık sağlayan elektrikli süpürgeler, hemen hemen her evde bulunmaktadır. Bulunduğumuz alanın toz-kir gibi dış etkenlerden kaynaklanan maddeleri çekmeye yarayan bu ürün, kullanım açısından oldukça çeşitlilik göstermektedir. Elektrikli Süpürge Tavsiye olarak örnek verecek olursak;

  Toz Torbalı Elektrik Süpürgesi Tavsiye :

  • İçine çekmiş olduğu kir ve tozları torbasında biriktirdiğinden dolayı kullanımı kolaydır.
  • Toz torbasını temizlemek yerine kirli torbayı çöpe atıp, yeni torbayı takmanız gerekir. Buda havada toz oluşmasını engellemektedir.
  • İçerisinde bulunan hepa filtreler sayesinde en ufak tozları bile çekebilir.
  • Bu tip süpürgelerin en büyük dezavantajı, toz torbasından dolayı sıvı çekmek makineye zarar vermektedir.
  • Tek seferlik kullanılabilen toz torbaları maliyetli olabilmektedir.

  Su Filtreli Elektrik Süpürgesi Tavsiye :

  • En küçük tozları çekebilme özelliğine sahiptir.
  • İçine koyulabilen özel parfüm sayesinde güzel koku yaymaktadır.
  • Su filtreli süpürgeler, toz hanesinin şeffaf olmasından dolayı temizlik esnasında içine çektiği tozu göstermek ve psikolojik olarak insanı rahatlatmaktadır.
  • Kötü koku yapmaması için her kullanımdan sonra mutlaka yıkanması ve kurulanması gerekmektedir.
  Silikon Filtreli Elektrik Süpürgesi Tavsiye :
  • Son teknolojiyle üretilen süpürge çeşididir.
  • Torbasız ve susuz olarak çalışan, oldukça kaliteli temizlik sunan bir üründür.
  • Yüksek ve sürekli emiş gücüne sahiptir.
  • Fiyatları diğer süpürgelere oranla daha pahalıdır.
  • Astım hastaları ve evcil hayvan besleyenlerin oldukça tercih ettiği bir üründür.

  Dikey Elektrik Süpürgesi:

  • Kullanım kolaylığından dolayı oldukça tercih edilen bir süpürge çeşididir.
  • Çok fazla yer kaplamayan, hafif ve pratik bir görünüme sahiptir.
  • Şarjlı modelleri sayesinde kablo kullanım derdine son vermektedir.
  • Mutfak gibi küçük alanların temizliği  dikey süpürgelerle daha rahat yapılmaktadır.
  • Çekim gücü diğer süpürgelere kıyasla daha azdır.

  Elektrik Süpürgesinin Motor Gücü ve Watt Kavramı
  Elektrik süpürgesinde sizin için en çok önem arz eden şey emiş gücü ise motor gücüyle birlikte yüksek Watt değerine sahip bir süpürge seçmeniz iyi olacaktır. Özellikle evcil hayvan beslenen evlerde halılara yapışmış tüyler oldukça sinir bozucu ve uğraştırıcı olabilir. Bunun için yüksek emiş güçlü elektrik süpürgeleri bu sorunu rahatlıkla halledecektir. Özetlemek gerekirse eğer yüksek emiş gücü arıyorsanız yüksek watt değeri olan elektrik süpürgesi tavsiye almanız yerinde olacaktır.

  Toz Çekme Kabiliyeti
  Makinenizin özelliği ne olursa olsun toz çekme başarısı her zaman toz çekici uca bağlıdır. Özellikle alerjik bünyelerde tozun yarattığı sorunlardan kurtulmak adına kullanılan su filtreli elektrik süpürgesi tavsiye modelleri tozu suya hapsederek sizi alerjenlerden uzak tutacak ve rahat bir nefes aldıracaktır.

  Torbalı Elektrik Süpürgesi ile Torbasız Elektrik Süpürgesi Farkları
  Elektrik süpürgesi tavsiye karşınıza çıkacak olan en büyük karmaşalardan biri de şüphesiz “torbalı mı almalıyım, torbasız mı?” karmaşasıdır. Bu kararı verebilmeniz için kısaca açıklayalım. Torbasız elektrik süpürgesini ilk olarak ele alacak olursak söylememiz gereken şey ekstra torba masrafının olmayışıdır. Fakat bu hiçbir maliyeti olmadığı anlamına gelmiyor tabi ki de. Belli zaman aralıkları ile torbasız elektrik süpürgelerinin filtrelerinin değişmesi gerekir. Torbasız elektrik süpürgesinin bir avantajı da doluluk oranının makinenin içini açmadan görebilmenizdir. Doluluk oranını sürekli takip edebilir, sadece boşaltmanız gerektiğinde açabilirsiniz. Torbasız elektrik süpürgesi oldukça avantajlı görünse de alerjik bünyelere ve astım hastalarına zararlı olabileceğini de belirtmekte yarar var. Her hazne boşaltımında etrafa yayılacak olan toz, bu kişileri oldukça kötü etkileyebilir. Böyle bireylerin anti alerjik elektrik süpürgesi tavsiye bakması çok daha iyi olacaktır. Özellikle tozu ve kiri suya hapseden elektrik süpürgeleri her yönden avantajlı olup, kullanım kolaylığında da ilk sırada yer alırlar.

  Elektrik Süpürgesi Filtreleri
  Elektrik süpürgesi tavsiye bakarken kafa karıştıran özelliklerden biri de filtre çeşitleridir. Elektrik süpürgesi modellerine baktığımızda karşımıza 2 farklı filtre tipi çıkıyor. Bunlardan ilki mikro filtre dediğimiz ve her elektrik süpürgesinde bulunan standart bir filtredir. Bazı süpürgelerde yıkanabilir olurken bazılarında ise değiştirilebilir bir yapıdadır. İkinci filtre tipi ise HEPA filtre tipidir. HEPA filtre sistemi herkes için en çok tavsiye edilen filtredir. Özellikle astım hastalarına ve alerjik bünyelere önem arz eden bu filtre türü en ufak toz zerresinden polene kadar her tür alerjeni bünyesine hapseder. anti alerjik elektrik süpürgesi tavsiye modelleri HEPA filtre kullanılan modellerdir.

  En iyi elektrik süpürgesi 3 adet süpürge ile tanımlanabilir. Bunlardan İlki; Dyson elektrikli süpürgesidir.

  Dyson Cyclone V10 Kablosuz Süpürge

  Bu ürün son zamanlarda gelişen teknoloji ve sosyal medya ağları ile popüler olmuş bir elektrik süpürgesidir. Ancak son zamanlarda popüler olması kalitesinin nasıl olduğunu tartışmamıza açık vermez. Dyson üretildiği ilk günden bu yana kalitesi ile ön plana çıkmıştır. En kaliteli elektrik süpürgesi dyson olarak bilinir. Dyson, kaliteden ödün vermeden model geliştirme tekniklerini en üst düzeye çıkaran bir markadır. Aslında, Dyson elektrik süpürgelerini kullanan kişilerin büyük çoğunluğu başka markaların ürünlerini kullanmıyor. Yüksek emiş gücü ile temizliği çok daha kolay hale getiren Dyson V10, kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Dokunmadan boşaltma kutuları, gelişmiş filtreleme ve yüzeyden yüzeye geçişler gibi özellikler, her noktayı temizlemeyi çocuk oyuncağı haline getirir. Hafif yapısı nedeniyle kalıcı temizlik gerektirmez ve ihtiyaç duyulduğunda sadece üst gövde kullanılabilir. Özel alanlar için perdeler ve diğer armatürler de vardır.

  Dyson denilince akla ilk gelen dikey vakum modelidir. Ancak elektrikli süpürge modellerinde de iyi seçenekler var. Bu yüzden Cinetic Big Ball Animal Pro 2’den bahsetmek doğru olacaktır. Tıkanmayı önlemek için oldukça etkili bir siklon ile donatılmıştır. Bu nedenle emiş gücü azalmaz. Emiş gücü en yüksek süpürge dyson markadır. Ayrıca motorlu fırça şeridi sayesinde büyük kir parçacıklarını tek seferde toplar ve hazneye aktarır.

  Philips Marathon Ultimate XB9185/07 899 W Toz Torbasız Süpürge

  Ürün karşılaştırma sitelerinde fiyat ve işlevsellik açısından yüksek puan alan philips en iyi süpürge Philips’in Marathon Ultimate XB9185/07 Elektrikli Süpürge modeli için uzun bir parantez açmak istiyorum. Torbasız özelliği ile sorunsuz kullanım sağlayan bu özel cihaz, gelişmiş PowerCyclone 10 teknolojisine sahiptir. Bu teknolojik alet, güçlü hava çekişi oluşturulur, hava ve toz hızla ayrılır ve size gelmiş geçmiş en iyi emiş gücünü verir. Alerji hastaları, Philips Marathon’un Allergy H13 filtre sistemi kullanarak kendilerine bir iyilik yapabilirler. Bu model ile rahat bir nefes alabilir. Çünkü 0.9 toz toplama fonksiyonuna sahiptir. Bu sırada NanoClean teknolojisi, sıkışan tozu hızla tutar ve toz oluşumunu en düşüğe indirir. Evinizdeki her katın dilinden anlayan TriActive Ultra başlık sayesinde ekstra enerji harcamanıza gerek yok. En iyi toz torbalı süpürge olarak bilinir.

  Arçelik Imperium Go Plus SD 9161 Dikey Şarjlı Süpürge

  En iyi Arçelik elektrik süpürgesi hangisi diye soracak olursanız Arçelik SD 9161 Imperium Go Plus o 28.8 V Dikey Şarjlı Süpürge kendi klasmanında açık ara öne çıkmaktadır. Arçelik elektrikli süpürge; yatay elektrikli süpürge, dik elektrikli süpürge ve şarjlı el süpürgesi olmak üzere üç bölüme ayrılmıştır. En iyi bilinen elektrikli süpürge türü olan yatay elektrikli süpürge, daha fazla hareket özgürlüğü sağlayan uzun bir kabloya ve her ihtiyaca uygun bir dizi farklı modele sahiptir. Kısaca en iyi elektrik süpürgesi Arçelik marasında da SD 9161 modelidir.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  2 Yorum
  Eskiler
  En Yeniler Beğenilenler
  Inline Feedbacks
  View all comments
  2
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x