Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Akustik Gitar Tavsiye

  Akustik Gitar Tavsiye
   

  Akustik Gitar Tavsiye Modeller

  Gitar seçerken dikkat etmemiz gereken pek çok kriter vardır. Gitarın ağacının kalitesi, üretiminin nerede yapıldığı, sap ayarının ne kadar iyi olduğu gibi kriterlerin yanı sıra çıkardığı seslerin bizi ne miktarda tatmin ettiğinin de büyük önemi var. Akustik gitar seçerken en önemli kriterler arasında ise gitarın sesi, gitar üzerinde elimizin rahat hareket edebiliyor olması ve gitarın kalitesini gösterebiliriz.

  Ülkemizde çok kaliteli akustik gitarların satıldığını söylemek de mümkün. Tabi kalite arttıkça fiyatın da artması söz konusudur. Gitarda en kaliteli markalar arasında Gibson, Yamaha, Taylor, Ashton, Guild, Epiphone, Godin, Segaull gibi markaları gösterebiliriz.

  Epiphone EJ-200CE VSB Elektro Akustik Gitar

  Epiphone sadece akustik gitarda değil, elektro gitarda da kaliteli ürünleri olan bir marka. Epiphone’un diğer markalara oranla “orta sınıf” ürünler ürettiğini de söyleyebiliriz. Epiphone EJ-200CE modelinin hem görünümü, hem ağacı, hem de tınısıyla akustik gitarlar arasında popüler bir enstrüman olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatı 1300 TL civarında.

  Ashton SL29 Akustik Gitar

  Akustik Gitar Tavsiye olarak Ashton SL29’un gitara başlamak için oldukça ideal bir gitar olduğunu söyleyebiliriz. Ashton akustik gitarlarında en uygun fiyatlara sahip markalardan birisi. SL29 gitarların saplarının oldukça rahat olduğunu söylemek de mümkün.

  Gibson Blues King Akustik Gitar

  Gibson gelmiş geçmiş en iyi gitar üreticilerinden birisi. Markanın ucuz gitarı yok dersek herhalde yanlış olmaz. Blues King’in çok özel bir ses tonuna sahip olduğunu söyleyebiliriz. Gitarın çalımı da bir o kadar rahattır. Metalik sesi country ve blues tarzlarında çalmak için birebir. Eğer daha geniş bir müzik skalası için akustik gitar bakıyorsanız, Gibson’un diğer gitarlarına da bakabilirsiniz. Blues King ortalama 5700 TL civarındadır.

  Taylor 110 Akustik Gitar

  Taylor akustik gitarlarda hemen hemen her fiyat aralığında enstrüman üreten bir firmadır. Ürünlerinin oldukça kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Taylor 110 ise oldukça standart türden bir akustik gitar görünümü ile markanın en ucuz gitarlarından birisi. Buna rağmen 2500 TL fiyatı olan gitarın hem yeni başlayanlara hem de profesyonellere hitap ettiğini söyleyebiliriz. Taylor gitarlarında, daha yüksek fiyatlı ve çok daha kaliteli ürünler de bulmak mümkün.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x