Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Taşıt Kredisi Faizi Hangi Bankada Daha Uygun?

  Taşıt Kredisi Faizi Hangi Bankada Daha Uygun?
   

  En uygun banka kredileri faiz oranları

  Taşıt kredisi, sıfır ya da ikinci el olarak, kişilere verilen kredi miktarlarıdır. Ancak ihtiyaç kredilerinden farklı olarak taşıt kredileri alıcıya değil satıcıya verilmektedir. Taşıt kredisi faizi hangi bankada daha uygun sorusu hepimizin aklından geçmektedir. Taşıt kredisi faizle veren bankalar ülkemizde oldukça fazla bulunmaktadır. Bu nedenle kredi başvurusu yapan kişilerin daha önceden geniş kapsamlı bir kredi faiz araştırması yapması gerekmektedir. Ancak bu konuda öncelik olarak hizmet vermekte olan belli başlı bankalar bulunmaktadır. Bunlardan birkaç tanesini saymak gerekirse, liste çok da uzun olmamaktadır. Bu konuda kaliteli hizmet veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

  Taşıt Kredisi Hangi Bankalarda Ne Kadar?

  Taşıt kredisi faizi hangi bankada daha uygun, bu bankalar arası ve kişiye göre farklılık göstermektedir. Önceleri faiz oranları hem yüksek hem de belli bir miktarda olmaktaydı. Ancak günümüzde bankacılık sektörü gelişti ve krediye uygulanan faiz oranları kişinin gelir bütçesine uygun şekilde oluşturuldu. %1.15 ile %1.99 oranında verilen faiz oranları taşıt kredileri için verilmiştir. Bu kredileri veren bankaları incelemek gerekirse en uygun faizle kredi veren bankalar Halkbank, Odeabank, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk, Türkiye Finans Bankaları olmaktadır.

  Artık krediyi hangi ay, ne kadar ödeneceği kişi tarafından belirlenmektedir. 60 Ay vadeli kredi imkanları sağlanmaktadır. Taşıt kredisi için en az 5.000 TL kredi verilebilir. Daha fazla çekilecek miktar ise kişinin isteğine ve aylık bütçesine bağlı bir durum olmaktadır. Ancak asgari ücretle çalışan bir kişi için de 40.000 TL ye kadar düşük faizli kredi imkanı çoğu banka tarafından sağlanmaktadır.

  Garanti Bankası

  Taşıt kredisini en uygun faizle veren bankalar sıralamasında ilk yerini almaktadır. 0 Km taşıt kredisini %1.29 oranında hesaplayan banka aynı zamanda 1-48 ay vade arasında değişen taksit imkanı sunmaktadır. 6-10 yaş arasındaki 2.el araçlar için ise %1.32 oranında faizle,1-5 arasındaki araçlar için ise %1.32 oranında faizle 1-48 ay vade arasında değişen kredi imkanı sunmaktadır.

  Denizbank

  Denizbank ise taşıt kredisi için kolaylık sağlayan bankalar arasında bulunmaktadır. %1.31 oranında faizle kredi imkanı sunmaktadır. Ancak Denizbank dezavantaj olarak 2.el araçlar için kredi imkanı sunmayan bankalar arasında yer almaktadır. Ancak düşük faizli kredi verdiği için tercihler arasında yer almaktadır.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Ing Bank

  %1.04 gibi çok düşük oranda faizle kredi imkanı sunan bankalar arasında yer almaktadır. 3-48 ay vadeler arasında değişen kredi imkanı sayesinde oldukça kaliteli hizmet vermektedir. Banka isteğe bağlı olarak 2.el taşıtlar için kredi imkanı da sağlamaktadır.

  Vakıfbank

  Kışa Özel Taşıt Kredisi adı altında müşterilerine %1.08 oranında düşük faizli bir kredi imkanı sunmaktadır. Kış ayları için çekilecek kredi miktarlarında müşterisine kolaylık sağlamaktadır.

   

  Halkbank

  Halkbank’ın müşterilerine sunduğu Yeşil Işık Taşıt Kredisi kampanyası sayesinde hem 0 Km hem de 2.el taşıtlar için kredi imkanı bulunmaktadır. 0 Km araçlar için %1.09, 2. El araçlar için ise %1.10 oranında faizle kredi imkanı sunmaktadır.

   

  Yapı Kredi Bankası

  Yapı kredi bankası da 2. El taşıtlar için kredi imkanı sunan bankalar arasında yer almaktadır. 0 Km taşıtlar için %1.27, 2. El araçlar için ise %1.29 oranında kredi imkanı sunmaktadır. Böylelikle uygun fiyata taşıt kredisi veren bankalar arasında yerini almış bulunmaktadır.

   

  Bu bankalar her bütçeyi düşünerek kredi faiz oranlarını ayarlayan bankalar arasında üst sıralarda yer almaktadır. Ancak kredi taşıt alan kişiye değil, banka tarafından taşıtı satacak olan firmaya ödenmektedir. Böylelikle kişi en kısa sürede araç sahibi olabilmektedir. Ancak bazı taşıtlar krediye uygun olmayabilir. Bu nedenle Taşıt kredisi faizi hangi bankada daha uygun araştırması yapmak gerekiyor ve krediye uygunluğu araştırılmalıdır.

  En uygun banka kredileri faiz oranları

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x