Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  En iyi Bulaşık makineleri 2019

  En iyi Bulaşık makineleri 2019
   

  Bulaşık makineniz yok, ya da eskisini değiştirmek mi istiyorsunuz? Piyasadaki bulaşık makinelerin çokluğu, kafanızı mı karıştırıyor? Öyle ise bu yazı tam size göre! Bu yazımızda en iyi bulaşık makineleri 2019 tavsiyelerimizi inceleyerek, makine alırken nerelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgilerin yanı sıra, birkaç bulaşık makinesi tavsiyesinde bulunacağız.

  En iyi Bulaşık makineleri 2019

  Özellikle kalabalık ailelerin yardımcısı bulaşık makineleri, bütçe dostu özelliklere sahip değilse, sizi maddi açıdan büyük bir yükün altına sokabilir. Günümüzde enerji, su ve zaman tasarrufu sağlayan birçok bulaşık makinesi bulunuyor. Bu makinelerden edeceğiniz tasarruf, makinenin kendi parasını rahatlıkla çıkarıyor.

  Enerji tüketimi

  Seçeceğiniz bulaşık makinesinin, geniş anlamda enerji tasarrufu sağlamasının uzun vade de önemi tartışılmaz. Bu nedenle bulaşık makinesi seçerken, A++ ve A+++ gibi daha üst düzey enerji tasarrufu yapan makineleri seçmeye özen göstermeliyiz. Bu tip makinelerde diğerleri ile aralarında biraz fiyat farkı olsa da, bunu bir handikap olarak değerlendirmemek gerekir. Çünkü bu makinelerin sağlayacağı tasarruf aradaki farkı kapatacağı gibi, bütçenize de önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu makinelerin bir diğer özelliği de, size su tasarrufu sağlıyor olmasıdır. İki açıdan da baktığımızda, mutlaka tercihleriniz arasında bulunması gereken özellikler olduğunu söyleyebiliriz.

  Makinenin Kapasitesi ve Program Sayısı

  Çok ve sık bulaşık yıkanan kalabalık bir aileniz varsa, yüksek kapasiteli bulaşık makinesi tavsiyesi sizin için ideal olacaktır. Bu nedenle daha fazla programlama özelliği ve kapasitesi bulunan makineler tercihiniz olmalıdır.

  Ses Seviyesi

  Günümüzde fazla sese maruz kalmak, önemli bir stres nedenidir. Bunun dışında yapacağımız işlere de, bu sesler nedeniyle fazla yoğunlaşamayız. Seçeceğiniz bulaşık makinesinin daha az ses çıkarıyor olması, sizi ruhsal olarak ekstra bir yükün altına girmekten de kurtaracaktır.

  Sadece ses seviyesini düşündüğümüzde, aşağıdaki bulaşık makinelerini tavsiye edebiliriz.

  • Samsung DW60M6072FW/TR A++ 7 Programlı Bulaşık Makinesi Beyaz
  • Bosch SMS46JW01T A++ 6 Programlı Bulaşık Makinesi
  • Vestel BM-401 A++ 4 Programlı Beyaz Bulaşık Makinesi
  • Arçelik 6366 A++ 6 Programlı Bulaşık Makinesi
  • LG DFB512FW Quadwash A++ Bulaşık Makinesi

  Bir bulaşık makinesinde, aşağıdaki özelliklerin yer alması yararlıdır;

  Yarım kapasite yıkama seçeneği olmalıdır. Böylelikle daha az bulaşıklar için tam zamanlı çalıştırmak zorunda kalmayarak, elektrik, su ve zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.  Bunun yanı sıra bardak koruma teknolojisinin olması, suyun sertlik derecesine göre yıkama ayarı yaparak bulaşıklarınıza uygun suda yıkamanıza imkan sağlayacak özelliklerden birisidir.

  Fan kurutma sisteminin bulunması ise, bulaşıklarınızın daha kısa süre de kurumasını sağlayacak bir özelliktir. Led ve LCD ekranlı olması, bulaşıklarınızı yıkarken birçok bilgiyi ekrandan rahatlıkla takip etmenizi sağlayacaktır.  Eğer ki alt ve üst sepetlerde bulaşıklarınızı aynı anda farklı programlarda yıkamak isterseniz, Duo wash özelliğine sahip bir bulaşık makinesi seçmenizi tavsiye edebiliriz. Aşağıda en iyi bulaşık makineleri 2019 tavsiyeleri yer almaktadır.

  Franke Bulaşık makinesi

  İsviçre’de üretilen Franke, 1999 yılından itibaren, Türkiye beyaz eşya pazarına da girmeye başladı. A+++ enerji tasarrufu, 5, 6, 9 ve 10 yıkama programı ve ertelenebilir yıkama gibi özelliklere sahip olan bulaşık makinesi, 2+2 yıl garanti sunmaktadır. Kaliteli bir tasarıma sahip olan makine, 2010 yılında, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma ödülü almıştır.

  Siemens Bulaşık Makineleri

  Alman teknolojisi ile üretilen Simens, BHS Grubu bünyesinde üretiliyor. Farklı tasarımları ile dikkat çeken Simens, Bosch markası ile aynı grupta yer alıyor. Ancak fiyat ve özellik bakımından, bir takım farklılıklar yer alıyor. Tezgah altı, solo, tam ankastre ve yarım ankastre gibi farklı özellikler ile üretiliyor. Oldukça sessiz olan Simens bulaşık makineleri, yukarıda bahsettiğimiz özellikleri bünyesinde barındıran en iyi bulaşık makineleri 2017 arasında yer alıyor.

  Bosch bulaşık makineleri

  En ünlü Alman beyaz eşya üretilerinin başında gelen Bosch, Simens’in de aralarında yer aldığı BHS grubunda yer almaktadır. Bosch markasının uzun yıllara dayalı sadık bir müşteri kitlesi olup, dünyanın en büyük 3. beyaz eşya üreticisidir. Bosch markası ülkemizdeki beyaz eşya pazarının, yaklaşık %31’lik kısmını elinde bulundurmaktadır. Kendisini her fırsatta yenileme faaliyetlerine önem veren firma, 3 çekmeceli, 2’den 8’e kadar programlama seçenekleri, iç aydınlatma, A+++  enerji tasarrufu ve sessiz çalışma gibi birçok özellik sunmaktadır. Bosch bulaşık makineleri, ankestre ve solo olmak üzere 2 sınıfta gruplandırılır. Bosch bulaşık makinesi fiyatları, makinenin özelliklerine göre 800 ile 4 bin TL arasında farklılık göstermektedir. Satış sonrası hizmet konusunda da iyi olduğu kabul edilen firma, hata yapan servis elemanlarına ceza vermesiyle de bilinmektedir.

  Arçelik Bulaşık Makineleri

  En iyi bulaşık makineleri 2017 beyaz eşya devleri arasında bulunan Arçelik, ülkemizin en büyük holdingleri arasında yer alan Koç grubuna ait beyaz eşya grubunda yer almaktadır. 1955 yılında Vehbi Koç tarafından kurulan Arçelik, ülkemizde bulaşık makinesi pazarının yaklaşık yarısını elinde tutmaktadır. Türk tüketicilerinin en fazla tercih ettikleri markalar arasında yer alan Arçelik, servis ağı bakımından da yine Türkiye’nin en büyük servis ağına sahiptir. 2 ile 10 arası programlama, A+++ enerji tasarrufu, iç aydınlatması ve sessiz çalışması gibi özelliklere sahiptir. Makine özelliklerine göre, 800 ile 3500 TL arasındaki fiyatlara satılmaktadır.

  Samsung Bulaşık Makineleri

  Dünyanın en büyük beyaz eşya markasıdır. 1938 yılında kurulan ve Güney Kore disiplini ve özverisini yansıtan Samsung, en iyi bulaşık makineleri arasında yer alır. Ülkemizde %8’lik pazar payını elinde bulundursa da, dünyanın birçok ülkesinde en büyük pazar payına sahip olan tek firmadır. Beyaz eşya olarak araştırdığınızda, özellikle bulaşık makineleri hakkında fazla bir şikayet bulunmamaktadır. Birçok özelliği bulunan Samsung bulaşık makinelerinin tasarımı ise, yine satışta olan çoğu farklı marka bulaşık makinelerinden çok daha güzeldir.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x