Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  SLS Nedir SLS içermeyen Diş Macunu Önerileri

  SLS Nedir SLS içermeyen Diş Macunu Önerileri
   

  SLS Nedir SLS içermeyen diş macunu

  Yıllardır bilinen ve oldukça zararlı bir madde olan SLS maddesi insan sağlığı için tehlike arz diyor. Bilinen adı SLS olsa da açılımı ile bilmenizde fayda vardır. SLS nedir? Diye merak edenlere kısa bir açıklama yapmak gerekli ise sodyum laury sulfate birleşimi olan bir madde olmaktadır. Yıllar yılı tartışma konusu olmuş ve hala birçok kullandığımız üründe bulunan bu madde en çok diş macunu, sabun şampuan ve deterjanlar gibi ürünlerde bulunuyor. Yıllardır bu ürünleri kullanmakta ve vücudumuza zarar vermekteyiz. Aslında ürünlerin çoğunu araştırmalı ve SLS maddesi içeren herhangi bir ürünü kesinlikle almamalıyız. Her zaman SLS içermeyen diş macunu önerileri konusuna kulak asmakta fayda vardır. Bilinen zararlarının başında ise;

  • Çocuklarda görme bozukluğu bazı özel durumlarda büyükler içinde geçerli
  • Ciltte hasara yol açar. En basiti ise alerjik reaksiyonlar gösterebilir
  • Kök hücrelere büyük zararı vardır.

  İnsan sağlığına bu kadar zararı olan bu maddeyi içerisinde bulunurdan ürünleri kullanmamalısınız. Bu alanda sizler için yaptığımız araştırmalarda SLS içermeyen birkaç diş macunundan bahsetmek isteriz. Sizler için yaptığımız araştırmalar neticesinde SLS içermeyen diş macunu tavsiyesi şunlar olmaktadır.

  Farmasi Diş Macunları

  Bu markanın ürünleri genel olarak bitkisel ürünlerdir. Bu yüzden hiçbir kimyasala yer vermeyen bu marka diş macunu üretimi de yapmakta ve SLS madde içeriği taşımamaktadır. 

  Ürünlerinde SLS maddesi kullanılmamaktadır. Şampuan, duş jeli, el sabunu, diş macunu gibi köpürme gerektiren ürünlerde SLES (sodium laureth sülfat) maddesi kullanılmaktadır. SLES maddesinin kullanılma nedeni üründeki köpürmenin sıkı, yumuşak ve kolay durulanabilir olmasını sağlamaktır. Kullanılmakta olan SLES maddesi oranı Avrupa standartlarının da altındadır.  (Kaynak: Farmasi)

  Ayrıca markanın diğer deterjan ürünleri içinde aynı durum geçerli olmakta ve tamamen kimyasaldan uzak ürünler ile satış yapmaktadırlar. Bu firmanın ürünlerini bulmak ve incelemek için internetten yardım alabilirsiniz.

  SLS Nedir

  SLS Nedir

  Sensodyne Diş Macunu

  Ülkemizde uzun zamandır satışı yapılan ve SLS içermeyen diş macunu önerileri olarak ilk sıralarda yer verebileceğimiz bu markanın  ürünleri oldukça kaliteli ürünler olmaktadır. Ayrıca biline bir diğeri özelliği ise paraben de içermemesi olmasıdır. Bu yüzden alacağınız ürünlerin fiyatından önce içeriklerine bakmalı ve bu doğrultuda ürün almalısınız. Bunun yanı sıra alacağınız ürünün yasal dağıtım belgesi olmalı ve SLS içermemelidir. Tamamen insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek olan bu maddeleri hayatımızdan çıkarmalı ve bu konuda hassas davranmalıyız.

  sensodyne diş macunu önerisi

  sensodyne diş macunu önerisi

  Sensodyne Diş macunu içeriği

  Sensodyne Diş macunu bileşimi

  Sensodyne Diş macunu bileşimi

  Naturalive Diş Macunu

  Üçüncü ve son ürünümüz olan yani SLS içermeyen diş macunu önerileri arasında yer alabilecek bir üründür. Ürünün içeriğinde SLS, paraben, tatlandırıcı ve boya içermiyor. Doğal ürünlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Kullanıcıları tarafından memnuniyet ile anılması bu ürüne olan ilgiyi arttırıyor. Ayrıca en hassas olmamız gereken detaylardan biri yine SLS detayıdır. Bu maddeyi içermemesi bu diş macununa olan ilgiyi arttırıyor.

  Naturalive Diş Macunu

  Naturalive Diş Macunu

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x