Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  En iyi yoğuşmalı kombi markaları

  En iyi yoğuşmalı kombi markaları
   

  En iyi yoğuşmalı kombi markaları konulu makalemizde size doğalgazın dünyamızda hangi konularda  neleri değiştirdiğine değinerek başlamak istiyorum.

  Doğalgaz Neyi Değiştirdi?

  Oturduğumuz evlerin altlarında, sokaklarımızda ülkemizin her yanında şimdi bir çok borular geçmekte altlarımızda. Şimdi söyleyin bakalım, evlerimize ve hayatımızın bir çok alanına uzanan doğalgaz boruları sadece yaşam standardımızı mı yükseltti? Tabi ki de hayır, asla bu kadar küçük bir  iyileştirme yapmadı!

  Evlerimiz, iş yerlerimiz ve minimum bir çok yer için kullanabileceğimiz en temiz enerji alternatifi olan doğal gaz kullanımı artması ile beraber kömür tüketimini büyük ölçüde azaldı ve bu söz konusu azalan kömür kullanımı ile, karbondioksit ve kükürtdioksit salınımının büyük ölçüde azalmasına olanak sağlamıştır. Eskilerde bilhassa Ankara, istanbul gibi megakentlerde yaşam alanlarının üzerine resmen bir soba gazı bulutu dolaşıyordu şimdilerde tüm bu durum tamamen ortadan kalkmış durumdadır. Günümüzde, doğalgaz ile birlikte soluduğumuz havanın kalitesinde fark edilir bir artış gözle görülmüştür. Örnek vermek gerekise, şayet İstanbul’da doğalgaz kullanımı yaygınlaşmasa idi, yılda yaklaşık 67.500 ton kükürtdioksit gazı kömür tüketiminden kaynaklı atmosfere yayılarak çevre ve sağlık sorunlarına neden olacaktı.

  Doğalgazın konutlarda ve günümüzdeki tüketiminden sonra kömür kullanımını azaltması ile birlikte, ortaya çıkan iyileştirmeler sadece solunan havayı kirlilikten kurtarmakla kalmıyor ayrıca insanoğlu olarak bizleri kömür madenine olan bağımlılıktan kurtarıyor biliyorsunuz ki kömür madenini yer üzerine çıkarmak oldukça zorlu ve meşakketi dolu bir iş. Rakamlarla açıklamak gerekecek ise, eğer sadece İstanbul ilinde doğalgaz yerine kömür kullanılsaydı, yaklaşık olarak 6.750.000 ton kömüre ihityaç olacağı tahmin edilen bir rakam. Ayrıca yine hesabımız bize şunu da gösteriyor ki, bu yanma sonucu oluşacak olan kül miktarı da yaklaşık 1.080.000 tondur. Ve dahası bunlarda yetmezmiş gibi bunca külün taşınması esnasında kullanılacak olan kamyonların atmosfere saldığı tehlikeli karbondioksit gazı da söz konusu diğer zararlardandır.

  Doğalgaz Nasıl Kullanılır?

  Ev ve iş yerlerinde ısınma ve sıcak su oluşumu, amacıyla kombi veya şofben kullanılabilir. Günümüz koşulları dikkate alındığında ise, en hesaplı, işletmesi kolay ve bakım giderleri uygun olan seçim doğalgaz kombilerin seçimidir. Doğalgaz kombileri içinde ise piyasada en çok tercih edilenler yoğuşmalı kombiler ve hermetik kombiler olmak üzere görülmektedir. Yoğuşmalı kombiler, sahip oldukları yüksek teknoloji sayesinde güven içinde kullanılabilirler ve çevreye verdiği zarar doğrultusunda da, daha az zarar verirler. Ayrıca, kullanıcılarına ekonomik bir ısınma seçeneği de sunmasıyla ön plana çıkmaktadırlar.

  Yoğuşmalı Kombi, günümüzün yeni müdavimleriden ve her evde bulma ihtimalimizin oldukça yüksek olduğu bir kombi çeşididir. Bu kombi çeşidi, hermetik kombi ailesinin sadık ve yeni bir üyesidir. Burada geçen “Yoğuşma” ifadesine bakacak olursak şayet, buharın yoğuşması anlamını ifade etmektedir tabi kombi için kullanıldığı takdirde.
  Doğalgaz tüketimi esnasında, ciddi oranlarda ve ölçülerde su buharı oluşmaktadır. Yoğuşmalı kombilerde ise bu durum biraz daha farklı işlemektedir. Şöyle ki,  doğalgaz tüketimi sırasında oluşan su buharının enerjisini kombi kendi enerjisine katarak, enerjisini almış olduğu yoğuşan buharı, su olarak dışarı bırakmaktadır. Normal kombilerin verimleri % 80 ile % 92 arasında değişim gösterirken bu oran yoğuşmalı kombilerde, % 105 ile % 109 arasında değişmektedir. Kısacası daha az yakan kombiler arasında bulunmaktadırlar.

  Yoğuşmalı kombiler ile ilgili bilinen yanlışlıklar

  En iyi yoğuşmalı kombi markaları konulu makalemize, Yoğuşmalı Kombi ile ilgili bilinen en büyük yanlış anlaşılmaya bir düzeltme getirerek başlamak istiyorum. Halk arasında yoğuşmalı kombi seçeneği ile en fazla gelen soru, Yoğuşmalı kombi doğalgazı iki defa mı yakıyor? oluyordu. Bu durumun olmasını geçtim, yoğuşmalı kombide ciddi manada büyük bir avantaj söz konusudur. Yanan doğalgaz sonucu, yoğuşmalı kombiden çıkan su buharının eşanjörün etrafında döndürülmesi işlemiyle içindeki enerji alınmış olur ve su haline gelen buhar dışarı atılma işlemi ile gerçekleşir.

  Anlatmak istediğimiz, kısacası yoğuşmalı kombiler doğalgazı daha verimli kullanmaktadırlar. Eğer hesabını bilen bir tüketici mevcut ise, kombi seçimini her daim yoğuşmalı kombiden yana kullanmıştır.

  Yoğuşmalı Kombi İçin Marka Seçimi

  Viessman

  Bir Alman firması olan marka sizlerle. En iyi yoğuşmalı kombi markaları arasında, Yoğuşmalı kombi kapsamında, adını fazlaca duyduğumuz bu marka müşteri kalitesinden asla ödün vermemektedir. Ekonomik ve çevre dostu kombiler üreten Alman enerji şirketi olan Viessman firmasının ülkemiz topraklarında ki, merkezi İstanbul / Ümraniye ilçesindedir.

  Eğer bizden illa ki bir öneri isterseniz, Viessmann Vitodens 100-W 26 KW Yoğuşmalı Kombi bizim size tüm isteklerinizi karşılayabileceğiniz bir kombidir. Kısacası bizim sizin için uygunluğuna güvendiğimiz ilk kombi, olma özelliğini taşımaktadırlar. Viessmann kombi, üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığı da çok düşük olmasıdır. Bahsi geçen kombinin doğalgazı yakarak suyun ısınmasını sağlayan parçası  yani brülörü  özel paslanmaz çelikten üretilmekte ve diğer kombilere oranla ömrü 2-3 kat daha fazla artmaktadır. Bunun yanında başka avantajları da mevcuttur, yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği sayesinde bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Söz konusu bu kombi, Almanya’da üretilmektedir.

  Vaillant

  Vaillant Grubun ürettiği Vaillant marka kombi, tavşan maskotu ile bilinmekle beraber, ısıtma  soğutma sistemleri üretimi sağlamaktadır. Bu firma kombinin mucidi olarak da bilinmektedir. Müşteri hizmetlerinden almış olunan geri dönüşlerin büyük bir kısmı olumlu yöndedir. Vaillant 296-5 Plus Yoğuşmalı Kombi ise, sizin için öneride bulunacağımız ikinci önereceğimiz yoğuşmalı kombidir. Bu kombi ebatsal olarak, diğer kombilere kıyasla % 30 daha küçük olması dolayısı ile tercih edilmektedir. Vaillant’ın kombilerinin özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse, sabit ısıda sıcak su konforu sağlaması en güzel özelliklerinden biridir. Yani bunu tekrar anlatmak gerekirse, kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su ne bir derece artar ne de bir derece azalır sabit olarak 40 C ‘ de akmaya devam eder.  Aynı zamanda yoğuşmalı kombide de ön plana çıkan bu kombilerin yıllık bakımları ücretsizdir.

  Buderus

  Alman markası olan Buderus, 1975 yılından bu yana hizmet vermektedir ve bu firma En iyi yoğuşmalı kombi markaları arasında karşımıza kombi sektörünün lideri olarak karşımıza çıkmaktadır. Piyasa kalite değeri yüksek olan ve piyasada ciddi bir pazara sahip olan marka sürekli gelişim ve iyileştirme fırsatları ile isminden fazlaca söz ettirmektedir. 2009 yılı itibariyle Bosch firmasını bünyesine katan Buderus firması pazarda ciddi bir yapılanmaya gitmiştir. Firmanın yıllık kalite hedefleri bağlamında düzenlemiş olduğu anketlere ve müşteri feed- back lere, geri dönüşlerine baktığımızda, firmanın performans olarak yüksek, teknik servis kalitesi olarak ise düşük olduğunu gözler önüne seren bir bilgi ile karşılaşmaktayız.

  E.C.A

  Bu firma ise, Elginkan Holding’e ait Türk sermayeli bir kuruluştur. Hepimizin bildiği, ‘Yıllarca beraber..’ reklamı ile hareket eden E.C.A, aynı zamanda sessiz çalışan A sınıfı kombiler de tasarlamaktadır.

  Demirdöküm

  Bu kombi firması ise, yakın bir dönemde Koç firmasından Vaillant’a geçiş yapmıştır.

  Ariston (Eski Hotpoint)

  Baymak (Hollanda)

  Bu makalemiz sayesinde en iyi kombi marka hangisi adlı sorunuza cevap bulduğumuzu düşünüyorum. Yukarıda saydığımız kombiler arasından En iyi yoğuşmalı kombi markaları, kesenize ve teknik özelliklerine göre satın alabilir ve gönül rahatlığı ile doğalgazın rahatlığının farkına varabilirsiniz.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x