Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  En iyi ütü tavsiyesi 2020

  En iyi ütü tavsiyesi 2020
   

  En iyi ütü tavsiyesi

  Evde her gün pek çok alete ihtiyaç duyuyoruz. Gündelik yaşamımızı devam ettirmek için ihtiyaç duyduğumuz ev aletlerinden biri de ütü. Gün içinde nasıl göründüğümüz konusunda oldukça işimiz düşen ütü hakkında yeterince şey biliyor muyuz, yoksa sadece bir ütü deyip geçiyor muyuz? Her evin değişmez ihtiyaçlarından biri olan ütüyü seçerken de her ev için farklı düşünmek gerektiğini söylemek gerekir. Her evin ihtiyacına uygun farklı özellikteki ütüyü listemiz ile rahatlıkla seçebilirsiniz. En iyi ütü tavsiyesi 2020 konulu yazımızda kendi evinize uygun ütüyü seçerken belki de yepyeni şeyler öğreneceksiniz. Ütü tavsiyesi listemize geçmeden önce ütü seçerken evinizin ihtiyaçlarını nasıl gözeteceğiniz hakkında sizi kısaca bilgilendirelim.

  Buhar kazanlı ütü gerekli mi?

  Ütünün önemi her aile için değişir. İşi gereği hatasız ütü isteyen kişilerin hayatında ütü önemli yer tutarken, başkası için bu durum pek de böyle olmayabilir. Biz iki türlüsünü de ele alalım. Ütünün hayatınızdaki yeri büyükse ve giysilerinizdeki en ufak kırışıklık dahi kafanıza taktığınız bir sorun haline geliyorsa en iyi buhar kazanlı ütü sizin için gereklidir diyebiliriz. Profesyonel ütü kalitesini size sunacak olan buharlı ütüler sayesinde en ufak kırışıklıklara dahi giysilerinizde yer olmayacak. Bunun tersi olarak, hayatınızda ütü çok önemli değilse ve sadece zorunlu durumlarda ütüye ihtiyaç duyuyorsanız o zaman buhar kazanlı ütü için fazladan para vermenize gerek olmadığını düşünüyoruz. Yani demek istediğimiz buhar kazanlı ütü alıp almayacağınıza ailedeki kişi sayısına bakarak değil, ütü yapılma sıklığına ve önemine bakarak karar vermelisiniz. Ütü önerilerine bakarken de bu yönde bir arama yapmanız uygun olacaktır.

  Buhar kazanlı ütünün avantajları nelerdir?

  Sık ütü yapanlar ve ütüye önem verenler için buhar kazanlı ütüyü önermiştik, peki neden? Öncelikle belirtmek gerekir ki buhar kazanlı ütünün 2 ana avantajı vardır. Bunlardan biri buhar haznesini kendi bünyesinde barındırmadığı için ciddi manada hafiflik sağlamasıdır. Bu hafiflik sayesinde uzun saatler süren ütüler bile işkence olmaktan çıkar ve sonraki günlere kol ağrısı olarak dönmez. En iyi ütü olarak görülen buhar kazanlı ütülerin bir diğer avantajı ise içinde su haznesi bulunmamasından ötürü damlama yapmayışıdır. Ütü yaparken büyük sorun teşkil eden damlama sorunu bazen kıyafetlerde leke bile bırakabiliyor. Eğer bu avantajların sizin için önemli olduğunu düşünüyorsanız buhar kazanlı ütü sizin için de uygun olacaktır. Her durumda buhar kazanlı ütü almanızın yer kaybı ve fiyat haricinde bir dezavantajı olmayacaktır.

   

  ◊Ütü alırken nelere dikkat etmeliyiz, İyi bir ütü yapmanın püf noktaları nelerdir? İlgili videoyu izlemek için tıklayınız.

   

  Ütü seçerken buhar gücünün önemi nedir?

  Buhar kazanlı ütülerde de buharlı normal ütülerde de karşınıza çıkacak birkaç özellik vardır. Bu özelliklerden biri de buhar gücüdür. Peki, bahsettiğimiz bu buhar gücü neyi ifade eder? Bu soruya en basit haliyle yanıt bulacak olursak, kıyafetlerinizde ütünüzün ne kadar pürüzsüz olacağının birimidir diyebiliriz. Buhar kazanlı ütü almaya karar verdiğinizde karşınıza çıkacak iki terimden biri olan sabit buhar gücü (gram/dakika olarak gösterilir) ütünün kıyafetinize her bir buhar püskürtmesinde uygulayacağı buharın yoğunluğunu ifade eder.

  Bir diğer terim ise şok kırışıklık açıcı buhar miktarıdır (gram/dakika olarak gösterilir) ve bu da her şok püskürtmenin ne yoğunlukta olduğunu gösterir. Güçlü buhar ile her bir kırışıklığı tek tek açan ütüler için bir diğer önemli özellik de iyonik derin buhar teknolojisi özelliğidir. Bu teknoloji ile buhar normalde ulaşabileceğinizden 3 kat daha fazla derinliğe nüfuz ederek önüne çıkan tüm kırışıklıkları açar ve size harika ütülenmiş kıyafetler sunar. En iyi ütü tavsiyesi olarak düşünebileceğimiz iyonik derin buhar teknolojili ütüleri seçmekte fayda var.

   

  Buhar kazanı olmayan ütülerdeki kireç sorunu;

  Ütü yaparken buhar kazansız ütülerde karşılaşılan bir soruna değinmiştik. Damlama sorunu. Bu sorunun neden olduğu lekelere sebep olan şey de şüphesiz ütü tabanında oluşan kireç birikimidir. Son yıllarda ütü üreticileri bu soruna da bir çözüm getirdiler diyebiliriz. Anti-calc özelliği bulunduran pek çok ütü ile artık ütü yaparken kireçli su sorunu ortadan kalkıyor ve kireçsiz uzun yıllar yeni gibi duran ütüler evlerimde kalıyor.

  Ütü tavsiyesi bakarken ütü tabanının önemi nedir?

  en iyi ütü tavsiyesi

  en iyi ütü tavsiyesi

   

  Ütü önerisi bakarken karşınıza çıkacak olan pek çok taban çeşidiyle kafanız bir hayli karışabilir. Gelin birlikte bu tabanların birbirleri ile olan farklılıklarını inceleyelim. En iyi ütü önerisi olarak söyleyebileceğimiz çok katmanlı seramik tabanlı ütüler, kuşkusuz diğer tüm taban çeşitlerinden sıyrılıp zirvede yer alıyor. En çok tercih edilen ve tavsiye edilen çok katmanlı seramik tabanlı ütülerin en önemli özellikleri ise çamaşıra yapışmaması ve kıyafetleri gererek tüm kırışıkların açılmasını sağlamasıdır. Tavsiye ütü modelleri bakarken özellikle çok katmanlı seramik tabanlı ütülere yönelmeniz kıyafetleriniz ve sizin için iyi olacaktır.

  En iyi ütü modeli araştırırken karşınıza çıkabilecek olan bir diğer taban türü de tek katmanlı seramik tabanlardır. Tek katmanlı seramik tabanlı ütüler de çift katmanlı seramik tabanlı ütüler gibi kıyafetlere yapışmayacaklardır ama germe ve kırışıklık açma özelliği çift katmanlı kadar iyi olmayacaktır. Tek ve çift katmanlı seramik tabanlı ütülerin çizilmelere de oldukça dayanıklı olduğunu söylemekte yarar var.

  Tek katmanlı seramik tabandan sonra gelen Teflon (ceralon) tabanlar da kötüdür diyemeyiz. Seramik tabanlar gibi çamaşıra yapışmama garantisi verirken ne yazık ki çizilmeme garantisini teflon tabanlardan bekleyemeyiz.

  Ütü önerisi ararken karşınıza çıkabilecek en kullanışsız taban türü ise çelik tabandır. Çelik tabanın kıyafetlerinizin üzerinde kayacağını söyleyebiliriz fakat yapışmayacağının hiçbir garantisi yoktur. Çizilme ve yapışmama garantisi bulunmayan bu ütü tabanını alırken iki kere düşünmekte yarar var.

   

  Philips Akıllı Elite GC9650/80 T-IonicGlide Tabanlı

   

  En iyi Ütü tavsiyesi 2017 listemizde size en profesyonel şekilde ütülenmiş kıyafetleri sunacak olan Philips Akıllı Elite GC9650/80 özellikleri ile şaşırtıyor. Philips’in akıllı ütüsü Elite Silence ile ütülenebilir tüm kıyafetlerde yanmama garantisi sunuluyor. Güçlü buharı ve sessiz çalışma mekanizması ile mükemmeli en güzel şekilde kullanıma sunuyor diyebiliriz. En çarpıcı özelliği olarak düşünülen özellik ise ütüyü kıyafete değecek bir şekilde bıraksanız dahi kumaşı yakmıyor oluşu. Bu özelliği sayesinde kolunuz ağrımadan ve korkmadan ütü yapabilirsiniz. En iyi ütü tavsiyesi 2017 olarak ilk sırayı alan Elite silence aynı zamanda şaşırtıcı derecede hafif.

   

  Philips Akıllı Aqua GC8650/80 T-Ionic Tabanlı

   

  Bir ütü ile ütü yaparken harcadığınız vakti ve enerjiyi yarı yarıya azaltabilirsiniz desek. Philips Akıllı Aqua ütü ile bu mümkün. Akıllı elite’e göre biraz daha uygun fiyatlı olarak düşünülebilecek olan Akıllı Aqua 6.5 bar gücündeki buharıyla Akıllı Elite’ten çok da geri kalmıyor. Kısa zamanda harika ütülenmiş kıyafetler için en iyi ütü tavsiyesi 2017 tabi ki de Philips oluyor.

   

  Tefal FV9635 Ultimate Kireç Avcısı 2600W Autoclean Tabanlı

  Tefal-ultimate-anti-calc ütü

  Estetiğe, uygun fiyata ve kaliteye önem verenler için doğru tercih Tefal’den. Dakikada 200 gramlık şok buharı ile en derin kırışıklıkları zorlanmadan açarken Anti-calc özelliği ile yıllar boyunca etkisini yitirmeden kireçlerle savaşır. Dakikada 50 gramlık sabit buhar çıkışı da otomatik olarak ayarlanarak kırışıklıkları etkin bir şekilde yok eder.

  3 2 oylar
  Makale Değeri
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  9 Yorum
  Eskiler
  En Yeniler Beğenilenler
  Inline Feedbacks
  View all comments
  üyü tavsiye

  Arkadaşlar bende Arçelik buharlı ütü var hiç memnun değilim çünkü ütü yaparken bir süre sonra resmen sanki çamur kusuyor sizde aynı sorun oluyor mu acaba? Philips veya Braun kullanan arkadaşlar memnun mu acaba. Tavsiyeleriniz için teşekkürlerimi sunuyorum

  mustafa

  Suyunuzla alakalı bir sorun musluk suyu kullanın eğer musluk suyu kullanıyorsanız farklı bir su deneyin kireçsiz su yapar çamur kusmasını.

  yelkovan

  Mustafa bey bilgi için teşekkürler, inşallah kullanıcılar bu yorumunuzu görüyordur.

  yelkovan

  Merhaba Mustafa bey,
  Konuyu biraz araştırdım Buharlı ütünüzün suyu koyduğunuz haznenin altında suyun kaynatıldığı normal hazneden daha küçük bir yer var, oranın temizlenmesi gerekiyor, En büyük düz tornavida yada özel bir aletle orayı söküp haznenin içine biraz limon tuzu koyup kaynatırsanız. Bir süre ütü yaparcasına buhar verip çalıştığınızda içerisi temizleniyor bilginiz olsun.

  nazmiye Suat

  Arkadaşlar ben tefalin FV9640 ultimate anti-calc 2600w aldım 2 ay oldu hiç memnun değilim.asla tafsiye etmiyorum.ütüden şakır şakır su akıyor.ütü yapmaktan nefret ettim.sakın tefal marka ütü almayın derim.verdiğiniz paraya yazık.

  yelkovan

  Merhaba,
  Değerli yorumunuz, geri bildiriminiz için teşekkürler.

  semiye

  Tefalin bende bi utusunu almistim 2016 ocak ayinda suan modelini hatirlamiyorum ama dediginiz gibi utuden sakir sakir su akio utu yaparken … servise gondediler 1 haftalik utuyu . Daha sonra kullanici hatasi diye geri yollandi utu tekrar iade icin gittigimde tefal temsilcisi bir bayanla denk geldim ve utuyu denediginde hata oldugunu kabul ettiler ve degistirdiler.. tefalde uzak durun derim

  en iyi ütü tavsiyesi

  En iyi ütü markasının Philips olduğunu düşünüyorum, internette tavsiye edilen ütü markalarını bir hayli inceledim ve Philips buhar kazanlı ütü yü tercih ettim çokta uygun aldım. Memnunum gerçekten teşekkürler Philips…

  Ceren Sönmez

  Kazanlı ütü almak isteyenlere Tefal GV9061 i öneririm çok kaliteli ve buhar gücü inanılmaz bir ürün. Ayrıca kireç damlatma gibi sorunlarla kesinlikle uğraştırmıyor. Harika bir ürün

  9
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x