Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Ofis İçin En İyi 5 Laptop Modeli

  Ofis İçin En İyi 5 Laptop Modeli
   

  Ev için ya da ofis için de olsa yeni bir laptop almadan önce ilk karar verilmesi gereken kullanım amacının belirlenmiş olmasıdır. Eğer laptop kullanımı genellikle günlük görevler arasında bulunuyorsa ikinci karar verilmesi gereken ekran boyutu olmalıdır. Günlük kullanım için uygun olan laptoplar için 15 inc veya 17 inc ekran boyutuna sahip modeller daha fazla tercih ve tavsiye edilmesidir. Günümüz koşullarına bakıldığında, teknolojinin hızla geliştiğini ve ilerlediğini göz ardı edilmediği için, ev veya internet kullanımı için laptop satın almak isteyenlerin ilerleyen günlerde tercihi değişiklik gösterir. Müzik, fotoğraf veya video çalışmaları yapanların, özellik olarak bazı kriterlere uygun laptoplar arasından seçim yapmaları tavsiye edilir. Fotoğraf veya video çalışma programlarını profesyonel düzeyde kullananlar için de, daha farklı özelliklere sahip bilgisayarlar beklentilerini karşılayacaktır. Ofis bilgisayarı olarak kullanılacak bir laptopta, en az Intel Core i3 veya i5; en az 15 inç ekran boyutu; yine en az 4GB hafıza yani, bellek sahibi olması; bunun yanısıra harici ekran kartı ve tabiî ki isteğe bağlı harici ses kartı mevcut şekilde özellik olarak bir arada bulunmalıdır.
  Bu kategoriye ait laptoplar arasında en önemli özellik hızlı işlemci ve bellek düzeninin olmasıdır. Müzik veya resim çalışmaları çok ve yoğun olan kullanıcıların 17 inç Full HD ekran özelliğine sahip modelleri incelemeleri daha yararlı olacaktır. Ayrıca dizüstü bilgisayar hoparlörünü kaliteli ve profesyonel kabul edilen hoparlör ile kıyas yapmak da pek doğru bir adım değildir.

   LENOVO ThinkPad W540

  Lenova markası önde gelen laptop markalarından biridir. ThinkPad W540 modeli, 2.7GHz İşlemciye sahip, dört çekirdekli Intel Core i7-4800MQ; ekran boyutu 15.6 inç x 1620 2880 (3K) gibi bazı teknik özelliklere sahiptir. Mükemmel denilebilecek bir klavyeye ve trackpade sahip olan bu laptop, parlak 3K ekranı ve herhangi bir grafik programı için son derece güçlü bir performansa sahiptir. Buna karşılık, bu laptop şirket çapında kullanım için bazı kullanıcılar tarafından oldukça pahalı bulunur. Buna ek olarak da, görüntüsünün kaba bulunması ve pil ömrünün beklenenden aşağıda bir performansı karşılaması da olumsuz özellikleri arasında gösterilir.

   LENOVO Thinkpad W550s

  Yine Lenova markasına ait fakat, başka bir modeli ThinkPad W550s, 2.6GHz İşlemcisi, çift çekirdekli Intel Core i7-5600U, 15.5 inç ekran boyutu ve 16GB Ram özelliği ile aynı markanın farklı seçeneklerinden birini oluşturur. 3K özelliğinin yanı sıra çoklu dokunmatik ekran özelliğine sahip ürün, oldukça yüksek performanslı pil ömrü ile ön plana çıkar. Güçlü performansıyla çalışan laptop, birçok kullanıcı için artı sayılan sessiz fan özelliği ile de dikkat çeker. Fakat eksi tarafları ise, örneğin, kalın, köşeli gövdeye sahip, oldukça hantal görüntüsü rahatsız edebileceği gibi, hacmi yani boyut olarak genişletilmiş olan pili ve dört çekirdekli işlemci seçeneğinin yokluğu, ürünü olumsuz bir takım tarafları ile anılmasına neden olmaktadır.

   DELL Precision M6800

  Tercih edilen markalardan biri olan Dell markasının Precision M6800 modeli, dört çekirdekli Intel Core i7, 2 GB grafik özelliği, 32 GB bellek hacmi ve 17.3 inç HD ekran boyutu ile tavsiye edilebilecek laptop seçenekleri arasında yerini alır. Diğer yüksek performans sahibi markalar kadar mükemmel bir çalışma gücüne sahip ürün, çok yönlü ve kaliteli, sağlam tasarıma sahiptir. Buna karşılık, beklenenden zayıf pil ömrü ve kalın dış gövdesi ürünü hantal yapıda kabul edilir ve laptopun eksi tarafı olarak görülür.

   Dell Precision M3800

  Dell markasının bir başka modeli olan Precision M3800 modeli, Intel Core i7-4702HQ işlemcisi, NVIDIA grafik özelliği, 8 GB bellek hacmi, 720p kamera, 15.6 inç Full HD ekran boyutu ve özelliği ve 500 GB SSD depolama alanı ile yine en çok tercih edilen laptop modellerinden biri olarak tavsiye listesinde bulunur. Bu dizüstü bilgisayar markası, bazı kullanıcılar tarafından diğer dizüstü bilgisayarlara göre süper olarak ifade ettikleri bir performans sergilemektedir. Ayrıca mükemmel bir grafik becerisine ve özelliğine sahip olmasının yanında, son derece zarif bir incelik ve tasarım özelliği taşır. Olumsuz özellikleri arasında ise, zayıf pil ömrü, birçok kullanıcı tarafından eksi olarak görülen Ethernet portunun ve optik sürücüsünün olmaması sayılabilir.

  HP ZBook 17 G2

  En çok tercih edilen kaliteli dizüstü bilgisayar markalarından biri de HP markasına aittir. Bu markanın ZBook 17 G2 modeli, 3.10 ve 3.30 GHz Intel Core i7-4940MX yüksek işlemci gücü, 16GB bellek hacmi, 17.3 inç Full HD 1920×1080 ekran boyutu ve özelliği, 1TB 7200RPM SATA, 256 PCIe SSD depolama alanı ile akranlarından biraz iddialı sayılabilecek bir özelliğe sahiptir. Yüksek performansına karşılık, beklenenden çok daha fazla uygunluktaki fiyatı ile dikkatleri üzerine çeker. İş konusunda aranan dizüstü bilgisayar olan Dell markasının bu modeli, üzerine tek bir kelime eklenmeyecek derecedeki hızı ile alanındaki en iyi laptop olma özelliği taşır. Diğer taraftan, ağırlığı konusunda biraz görüşler farklı olabilir. Bazı kullanıcılar için biraz ağır bulunabilir, fakat bu, ürün için kesinlikle çok büyük bir eksi değildir. Olumsuz olarak görülebilecek olan, pil ömrünün zayıf olması olabilir.

   

   

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x