Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  All In One Pc Tavsiyesi 2017

  All In One Pc Tavsiyesi 2017
   

  All in one (Hepsi bir arada) PC tavsiyesi 2017

  İlk zamanlarda masaüstü bilgisayarlar kullanılmaya başlandığında, bu masaüstü bilgisayarın hangi parçalardan oluştuğu ve bu parçaların kapladıkları alan ile ilgili çok fazla göze batan ya da sorun yaşanan bir durum söz konusu değildi. Fakat şimdi, masaüstü bilgisayar denildiğinde akla hemen bir kasa, ekran, klavye gibi parçalar gelmektedir. Klavye, fare sorun olmayabilir fakat, eğer yer sıkıntısı varsa kasayı koyacak bir yer bulmak zor hale gelir. Ayrıca konulduğu yerde de genelde emanet gibi durur. Durum böyle olunca da daha az yer kaplaması sebebiyle dizüstü bilgisayarlara yönelmektedir. Ancak o zamanda, masaüstü bilgisayardaki daha büyük ekran, daha yüksek çözünürlük gibi özelliklerden mahrum kalınmış olunur. İşte All-in-One yani hepsi bir arada bilgisayarlar da burada devreye girerek bir boşluğu kapatmaya çalışıyor. Bilgisayarı oluşturan parçaların, kasa ve monitörün de bir araya gelmesiyle oluşan hepsi bir arada bilgisayara All in One PC adı verilir. All in One PC, bilgisayar, televizyon veya oyun konsolu gibi ihtiyaçlarda kullanılır. Günümüzde oldukça fazla yer kaplayan masaüstü bilgisayarlardan kurtulmanın zamanının geldiğini düşünenlerin, bu tür All In One PC tavsiyesi 2017 modellerine göz atmaları yararlı olacaktır. Sorulması gereken ilk sorulardan biri; neden All in One PC kullanmak istenildiğidir.

  Bununla ilgili All In One PC tavsiyesi 2017 modellerinde birkaç detay aktarmak mümkündür. Birçok yerde, 18.5″ den 29″ kadar ekran boyutlu ürün seçenekleri mevcuttur. Kapladığı alandan tasarruf etmenin yanında, kablo karışıklığından da kurtulmayı sağlar. Ayrıca All in One PC, masaüstü bilgisayardan daha az enerji harcar. Bu türde, dokunmatik ekran seçenekli modeller daha çok tercih edilmektedir.

  Hepsi bir arada bilgisayar örneklerine yıllar önce Apple markasının iMac modelleri örnek olmuştur. Gerekli olan tüm donanım monitörün içine gömülü olduğu için, ayrıca bir kasaya ihtiyaç duyulmuyor ve bu sayede yerden de tasarruf ediliyordu. Gelişen teknolojiyle, doğal olarak hepsi bir arada bilgisayar All in One PC’ler de gelişmeye başladı. Şimdi birçok hepsi bir arada bilgisayar LCD bir monitör içerisine gerekli bütün donanımın yerleştirilip, oldukça ince bir yapıda tasarlanarak sunulmasına olanak verdi.

  All in One Pc’ler, en basit, giriş seviyesi modellerden oluşur. Diğer modellerle karşılaştırılırsa, bu modellerin daha uygun fiyatlı olduğu görülür. İnternet; e-mail; Microsoft Word, Excel, Powerpoint; Sosyal medya (Facebook, Twitter vs.) ; basit oyunlar ( Candycrush, Angrybirds vs.) ; hobi olarak fotoğraf veya video düzenleme; film izleme gibi amaçlar arasında All in one pc kullanım amaçlarından biri yer alıyorsa, sistem özellikleri yüksek veya daha yüksek fiyatlı ürün satın alınmasına gerek yoktur.

  Amaçlarına Göre All İn One Pcler

   Apple Imac

  All in One bilgisayarda Legends, Dota gibi oyunlar oynanmak isteniyorsa grafik kartı olan modellerden seçim yapmak daha iyi olacaktır. All in One PC’lerde Call of Duty veya Crysis gibi oyunları performanslı oynamak için çok seçenek olmadığı gibi, bu bilgisayarların fiyatları da oldukça yüksektir. Gerçekten oyun düşkünü biri All in One Pc yerine masaüstü bilgisayar tercih edecektir.

  Belli aralıklarla düzenli olarak fotoğraf ve video çalışması yapan kişiler için, satın almayı düşündükleri modelin belli başlı bazı kriterlere uygun olması tavsiye edilir. Photo shop veya benzer tasarım programları kullanıyorsa kişi, yüksek ekran kartı olan modeller lüks olmayacaktır. Daha düşük sistem özelliklerine sahip bir All in One PC seçme durumunda, profesyonel kullanım mevcutta eğer, memnun kalmama gibi bir ihtimal de unutulmamalıdır. Özellikle baskı sektöründe çalışanların vazgeçilmez tercihi Apple iMac olacaktır.

   Dell Xps 27

  All in One Pc alacaklara ilk tavsiye, alacakları bilgisayarı ne amaçla kullanmak istedikleri yönünde düşünmeleridir. Örneğin, oyun oynamak amacıyla alınacaksa, oyunları çalıştıracak bir sisteme ihtiyaçları olacaktır. Her ne kadar Dell markasının son XPS 27 serisi ile son teknoloji oyunları çalıştırabilmesi mümkün olmasına rağmen fiyatı oldukça yüksek olduğu için birçok oyun sever tarafından tercih edilmemesi mümkündür. Aynı fiyata, hatta daha düşük bir fiyata masaüstü sistem kurmak daha mantıklıdır ve ayrıca bu sistem diğerine göre çok daha dayanıklı olacağından, uzun süre de kullanım sağlar. İstenildiğinde parça değişimi de kolaylıkla yapılır. Fakat kullanıcı için yer kaplamaması önemliyse, yoğun ve ağır işler yapılmıyorsa, All in One tabiî ki de çok daha rahat bir alternatiftir. Ağır işler yapılmıyorsa denilmesinin nedeni de, bu All in One Pc’lerin çok daha çabuk ısınıyor olmalarıdır.

  Son olarak All in One Pc’lerin avantajları ve dezavantajları sıralanabilir. Avantajları arasında; çok daha derli toplu olmaları, az yer kaplıyor olmaları, daha stabil çalıştıkları, parçaların birbirleriyle uyumlu olmaları, daha şık tasarıma sahip olmaları ve çok daha sessiz çalışmaları sayılabilir. Diğer taraftan dezavantajları ise; fiyatları aynı sistem özelliklerine sahip bir masaüstü bilgisayardan çok daha fazla olmasıdır. Parça vs değişimi konusunda sıkıntı yaşanması; arızalandığında herhangi bir tamirci kişiye götürmenin mümkün olmamasıdır. Modası geçince parça değiştirme şansı pek olmadığı için ürünün elde kalma riskinin olması gibi şeklinde sayılabilir.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x