Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Askerler için Askercell Hattı

  Askerler için Askercell Hattı
   

  Askerlere özel telefon hattı Askercell

  Askerlik, 20 yaşından gün almış olan her sağlıklı Türk vatandaşı olan erkeğin yapması için, T.C Kanunları tarafından hükümlü kılınan bir zorunlu hizmettir. Gerekli şartları üzerinde barındıran her Türk genci askerlik görevini yapmakla yükümlüdür.

  Önceleri askerlik esnasındaki şartların daha zorlu olduğu ve askerlik süresinin de daha uzun olduğu bilinmekteydi. Ancak ilerleyen zaman ve değişen koşulların da ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve Hükümet bazı değişikliklere gitme kararı aldı ve bu kanun ve hükümler biraz daha farklı bir durum ve hal aldı.

  Asker hattı Nereden alınır?

  Önceleri askerlik esnasında telefon kullanmak mümkün değildi, er ve diğer askerler askeriye de bulunan jetonlu ankesörlü telefonlar aracılığıyla belirli bir süre kısıtlaması karşılığında aileleri ve diğer önem verdikleri sevdikleriyle görüşebilmekteydi. Ya da izinleri esnasında aileleriyle görüşebiliyorlardı ya da aileler asker evlatlarını ziyaret ediyorlardı. Fakat artık esneklik kazanan bazı kanunlar neticesinde bu durum daha elverişli bir hal aldı ve askerlerin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin öngördüğü bazı kurallar neticesinde telefon kullanmaları serbest hale getirildi ve askerler için askercell hattı askerlerimiz için oldukça iyi fırsatlar olarak dikkat çekmektedir.

  askerler-icin-askercell-hatti

  askerler-icin-askercell-hatti

  Turkcell’den Çığır Açan Bir Yenilik

  Turkcell, birçok avantajlı paketi ve her yerde çekebilme özelliği ile rakiplerini açık ara arkada bırakan köklü bir GSM firması ve müşterileri de bir o kadar fazla. Bu durumu da göz önünde bulunduracak olursak askerler için çıkarmış olduğu tarifenin ne kadar avantajlı olduğunu tahmin etmek aslında çok da zor olmayacak.

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin belirlemiş olduğu bazı şart ve kuralları göz önünde bulunduran Turkcell, gurbette vatani görevini yapmakta olan ve ailesine, sevdiklerine hasret kalan Mehmetçikleri ve aynı şekilde onların da aile ve sevdiklerini rahatlatmak adına Askerler için Askercell Hattı adlı bir çalışmaya imzasını attı.

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şartları

  Vatani görevini yapmakta olan askerlerin, askerlik görevleri esnasında sürekli olarak telefon kullanmalarını uygun bulmayan ancak bu haklarından da tamamen mahrum kalmalarını istemeyen Türk Silahlı Kuvvetleri, bu durumu kontrol altına almak ve belirli bir düzen oturtmak adına bazı şartlar koşuyor. Askerlik süresi içerisinde, askerlik görevini icra etmekte olan askerlerin mobil veri ve diğer internet hizmetlerinden yararlanmalarını uygun bulmayan Türk Silahlı Kuvvetleri yetkilileri, askerlerin bu kullanımlardan uzak tutulmasını uygun görmüştür.

  Askerler için telefonla konuşma süreleri

  Bunun dışında günün her saatinde telefon konuşma özgürlüklerini de uygun bulmayan Türk Silahlı Kuvvetleri, buna da bir sınırlama getirerek günün belirli saatleri dışında kalan zamanlarda telefon görüşmesi yapılmasını uygun görmüştür. Askerlerin görev saatlerinin (nöbet dışında) 08.00-18.00 olduğu ve bu saatler içerisinde hattın da aktif olmaması gerektiğini öngören Türk Silahlı Kuvvetleri Yetkilileri bu saatlerin dışında askerlerin telefon kullanmalarını, aileleriyle iletişim halinde olmalarını uygun bulmuştur.

  Bu şartların hepsini göz önünde bulunduran Turkcell ise askerler için Askercell hattı çalışmasını başarıyla yürütmeye başlamıştır. Böylelikle askerler ve asker yolu bekleyen ailelerde evlatlarından rahatlıkla haber alabilecek ve içleri rahat bir şekilde uyuyabilecek.

  Peki Nedir Bu Askercell Hattı?

  Şu anda sadece ama sadece Turkcell GSM firması tarafından desteklenen ve Türk Silahlı Kuvvetlerine sunulan bu hizmetten, Turkcell müşterisi olan ve bir adet Turkcell hattına sahip olan herkes rahatlıkla faydalanabilir. Üstelik yeni bir hat almadan da bu hizmetten faydalanmak mümkün durumda…

  Yeni hat ücreti ödemesine gerek olmadan bu hizmetten faydalanabilmek için yapmanız gereken tek şey, vatani görevinize başlamadan bir hafta evvel kimliğinizle beraber bir Turkcell noktasına gitmeniz ve başvuruda bulunmanız olacaktır. Başvuruda bulunduktan bir hafta sonra hattınız Askercell tarifesine geçiş yapacaktır.

  Askercell tarifesine geçiş yaptıktan sonra saat 08.00-18.00 saatleri dışında 5 adet GSM operatörü ve 2 adet sabit hat ile bunlardan bir tanesi yurtdışı hattı olabilir, iletişim halinde olabileceksiniz. Bu saatlerin dışında hattınızın DATA servisi olmayacak ve hatta mobil veri sekmesi de aktif olarak bulunmayacak. İletişim halinde bulunacağınız bu 7 adet numarayı da önceden tanımlamanız gerekmektedir. Askerlik süreniz dolduktan sonra bir Turkcell noktasına giderek bu paketten ayrılabilir ve normal kullanım koşullarına yeniden dönebilirsiniz.

   

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x