Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Eviniz için en iyi elektrikli süpürgeler

  Eviniz için en iyi elektrikli süpürgeler
   

  Evinize En Uygun Elektrikli süpürgeler

  Eviniz için en iyi elektrikli süpürgeler yaşamlarımıza, girdiklerinden beridir evlerimizin baş köşesinde temizlik denildiğinde aklımıza düşen ve bu konuda en önemli yardımcılarımızdan biri olarak tanına gelmektedirler. Lakin, icat edilen ilk elektrikli süpürgesinden bu yana, köprünün altından epey sular aktı. Günümüz koşulları düşünüldüğünde, piyasada irili ufaklı birçok model bulmanız gayette mümkündür. Bu modellerin fiyat aralıkları ise yer ile gök arasında değişkenlik göstererek seyretmekte. O halde evinizdeki bu hamarat yardımcıyı hangi kıstaslara göre seçeceksiniz? O vakit hep beraber, en iyi elektrikli süpürgeleri inceleyelim.

  Kadınların evlerinde en fazla kullandığı ve bu nedenle olsa gerek satın alma aşamasında en çok düşündüğü şey elektrik süpürgesidir. Toz torbalı mı, torbasız mı yoksa su filtreli mi olmalı? Diye düşünürken, bir çok alternatifin arasında kalınıyor. Bilhassa bu seçim aşamasında kullanıcının ne istemiş olduğu oldukça önemlidir, torba konusunda; “ aradığım torbayı kolayca bulurum ” diye düşünenler olabilirken diğer yandan da  “ torbasız olsun ben temizliği ile ilgilenirim ” diyenlerde olabilmektedir. Ee bir de elektrik süpürgesinin tavsiyeleri kısmında görebileceksiniz ki sessiz çalışanını isteyenler olabilir, herkesin istediği özellikler bazı kriterlere göre farklılık göstermektedir.

  Bir Elektrikli Süpürgeden Ne Bekleyebiliriz?

  Saç kurutucu çalışma mantığına sahip olan elektrikli süpürgeler dersek, yeterince  şaşırmış olur musunuz? Şaşkınlığınızı ben bile yaşıyorum merak etmeyin öncelikle. Lakin aralarında bulunan fark sadece saç kurutucuda ki rezistans kullanımı yerine elektrikli süpürgede ayrıca bir de filtre bulunması durumudur. Kısacası, söz konusu olan bu iki cihaz da alternatif akımla çalışma işlemini gerçekleştiren bir elektrik motoru temeline dayanmaktadır. Bu durum meselesiyle de elektrikli süpürgenin vazgeçilmez kısmı da filtresi olmaktadır. Söz konusu olan filtrasyon için birbirinden farklı olmak üzere çeşitli yöntemler aktif olarak kullanılsa bile, aslında ortak amaç birdir. Asıl amaç, evi yada temizlenmesi gereken yeri temizlerken etrafın kötü kokmasını önlemek amacı gibi bir hedefi bulunmaktadır. Bu sebeple ki, kullanılan filtrenin ince toz zerreciklerini de bünyesinde yakalaması ve o yakalanan toz zerrelerini hava ile beraber ortama geri vermemesi gerekmektedir. Madem bir elektrikli süpürgede asıl amaç tek o halde bu elektrikli süpürgenin  “kaliteli” olarak adlandırılmasında bulunan asıl amacı nasıl özetleyebiliriz ki, elektrikli süpürge alımlarında bizler de neyin ne olduğunu anlaya bilelim. Eviniz için en iyi elektrikli süpürgeler sizler için araştırılmaya devam edilmektedir. Okumaya devam ediniz.

     İnce tozları dışarı salmaması için çekiş gücü ve filtrasyon başarısı yüksek olmalı
  Makina, mobilyaların üzerinden ya da ıslak zeminlerde çekim gücünde herhangi bir aksaklığa sebep oluşturmaması, ayrıca perde temizliği gibi işlerde de    aparatlarının bulunması
  Ev süpürgesinde ki, malzeme kalitesi, hafiflik ve ergonomi
  Alacağınız ev süpürgesinde, marka kaliteinin bulunması, sarf malzemesi ya da arıza nedeniyle ek masraf çıkarmaması.

  Torbalı mı Sulu mu Siklonlu mu?

   Eviniz için en iyi elektrikli süpürgeler adlı makalemizde öncelikle şunu açıklayarak bilmek gerek ki, günümüz koşulları düşünüldüğünde, elektrik süpürgeleri temelinde üç farklı filtrasyon sistemi kullanılmaktadır. Bunlardan açıklayacağım ilk olarak, toz torbalı sistem olacaktır. Bu sistem ışığında, onlarca yıldır kullanılan “ klasik ” yöntemle çekilen havayı bir toz torbası sisteminden geçirerek tekrar yine ortama vererek çalışmasını sağlıyor. Sulu sistemi açıklamak gerekirse, kısaca nargile içenler bilir tıpkı nargile sistemine benzemektedir. Tıpkı bir nargile edasıyla makinanın içine çekilen havayı sudan geçiriyor. Ve tozlar suda yapışıp kalıyor ortama tekrardan tozlu havayı verme durumu söz konusu değil. Siklonlu sistemi açıklamak gerekir ise, fizik kurallarının popüler çocuğu olarak karşımıza çıkan bu aygıt  “ eylemsizlik ” kanunundan yararlanmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bu söz konusu sistemlerin daha ayrıntılı olan, temel özellikleri ise aşağıdaki gibidir.

  Toz Torbalı:Evizinde ya da süpüreceğiniz yerde eketrikli süpürge sayesinde toplanan pisliğin en kolay ve en hijyenik şekilde tahliye edilmesinin yanı sıra hepa 14 gibi ek filtreler varlığı ile çok ince zerrecikleri yakalamayı da gerçekleştiren bu süpürge tipi ile aynı zamanda da en küçük cihazları barındırmaktadır. Bu elektrikli süpürge yine, toz torbalı filtrasyonun sessiz çalışmaya müsamaha göstermesi ve bu elektrikli süpürge cihazlarının daha ucuza satılmaları da önemli avantajlar arasında sayılmaktadır.Fakat zamanla havzasından toz  kaçırma, çekiş gücünün azalması,sadece kuru zeminden çekim yapabilme ve sürekli toz torbası için büyük mevlada para gibi dezavantajları da böyle bir yapıdaki  süpürgelerin bilinen özellikleri arasında yer alıyor.

  Su Filtreli:bilinen tarihten daha uzun yıllardır üretilen bu tip süpürgeler, ülkemizde son yılların gözdesi haline gelmiştir. Arnica Bora’nın türkiye piyasasına çok iyi  girişi ile iyice yaygınlaşan ve çoğu insanların tercih sırasında olan  su filtreli süpürgelerin en önem taşıyan özelliği psikolojik faydalarıdır. Temizlik bittikten sonra ortamdan çıkan kiri gören kullanıcının ciddi bir rahatlama yaşamasını sağlayan bu tip süpürgeler aynı zamanda halı yıkama, ıslak zeminden çekim gibi özelliklere de sahiptir. Ancak temizlik sonrası atık suyun boşaltılması ve bu süpürgenin parçalarının  temizlenmesi gibi ek külfetler nedeniyle bu tip süpürgeleri tek cihaz olarak önermek zordur. Su filtreli süpürge kullanılan evlerde çoğu zaman bir de mini süpürge bulundurulması bu sebeptendir. Ayrıca bu su filtreli süpürgelerin oldukça gürültü çıkararak çalıştıklarınıda bilgi dahilinize sunalım.

  Siklonlu: Piyasaya giriş yaptığı tarihte  “torbasız ve susuz ” olarak bilinen bu süpürge tipi, içine giren havayı siklon adı verilen odacıklarda döndürerek çalışır. Havadaki tozlar merkezkaç kuvveti nedeniyle odacıkların duvarlarına çarparak içine hapis olurlar. Önemli bir bilim adamı Dyson’ın icadı olan bu odacıklara hapis olma işlemi bugün başka markalar tarafından da kullanılmaktadır. Bu tür süpürgelerin avantajlarında  çok yüksek ve asla düşmeyen emiş gücü ilk sırada yer alıyor. Bu tip süpürgelerin “alerji-astım hastaları için” veya “evcil hayvan besleyenler için” şeklinde satılmaları da bu sebepten kaynaklanıyor. Ancak bu tür süpürgelerin toz haznelerini ve toz için ayrılan odacıkların boşaltmanın zahmetli ve çok zor bir iş olması bu tip süpürgelerin yüksek fiyatları da dezavantajlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

  Dyson DC52 Animal Complete

  Eviniz için en iyi elektrikli süpürgeler listesine ilk olarak giren Dyson DC52 model elektrikli süpürge, tam 54 adet siklon odacığına sahip olması ile ve küçük gövdesi olması hasebi ile, ve ekstra olarak yerde kolay hareket etmesini sağlayan özel tekerlek sistemini de baraberinde taşıması ile temiz olduğu kadar aynı zamanda da zahmetsiz bir modeldir bu ürün. Bu model, birbirinden farklı zemin türleri arasında geçiş yaparken başlık değiştirmenize gerek kalmadan gerekli diğer işleri yapmanıza olanak sunan, karbon fiber bir başlığa bile sahip olan DC52’nin aksesuarları dahi birer kalite örneğini sergilemektedir. Fakat DC52’nin 2400 TL’lik fiyatı size onu eve almanızda zir parça zorlasa da emin olunuz ki , “ömürlük” bir süpürge isteğiniz varsa DC52 kendisine verilen parayı sonuna kadar hak etmektedir.

  Arnica Bora 5000

  Eviniz için en iyi elektrikli süpürgeler listesinde kullanım yönü ile ikinci sıradan giren ve ülkemizde ki su filtreli süpürge algısını yeni baştan oluşturan marka Arnica Bora, desek yanlış demiş olmayız aslında ve bu cihaz oldukça küçük bir gövdeye sahiptir. Oldukça uzun bir ömür vadeden Arnica Bora, 349 TL’lik fiyatı ile tüketicinin karşısına çıkmaktadır.

  Philips FC8470

  Philips’in ev aletleri kapsamında ki duruşuna farklı ve güzel bir fayda sağlayan FC8740, siklonlu sistem ürünleri kullanmak isteyenler için Hepa 10 düzeyinde filtreye sahip ve 320 airwatt emiş gücü ile 230 TL’lik fiyatıyla kullanıcısının karşısına çıkmaktadır. cazip bir alternatif oluşturuyor.

  Fantom DC-4300 4 Çeker

  Toz torbalı alternatif olan DC-4300, kırmızı rengi ve büyük tekerlekleri ile eskileri andıran lakin çekiş gücü ve anti bakteriyel toz torbası sayesinde, çok satanlar listesinde bulunmaktadır. 150 TL ile alabileceğiniz bu cihaz, kullanışlı ürünlerin başında gelmektedir.

  Dyson DC30 Root Cyclone

  Eviniz için en iyi elektrikli süpürgeler listesine son olarak giren Dyson’ın DC30 modeli, dar alanları hatta klavyenin aralıklarını bile süpürebileceğiniz aparatlarla karşınıza çıkmaktadır. İyi düzeyde çekiş özelliği bulunan bu model 800 TL’lik fiyatıyla da markasını teyit ediyor. belli ediyor. Bir şarjlı cihaz olmasına rağmen, oldukça kullanışlı bir cihazdır.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x