Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  En Çok Okunan Kitaplar 2017

  En Çok Okunan Kitaplar 2017
   

  En Çok Okunan Kitaplar 2017 Listesi

  Birçok insanın hobilerinin arasında olan kitap okumak, içinde tarif edilemez duygular barındırır. Hayal gücümüzü geliştirmek, yeni kelimeler öğrenmemize yardımcı olmak, dilimizi daha etkili kullanmamızı sağlamak gibi birçok artısı vardır.

  Her zaman çantasında kitap bulundurandan tutun da gece kitap okumamadığında uyuyamayan birçok insana rastlamak mümkündür. Kitabın rahatlatıcı bir etkisi olduğunu herkes bilir. Bir nevi terapidir. Kitap okumak hayal kurmamızı, o hayallerde kaybolmamızı . Yaz aylarında kumsalda denizin, kuşların  sessiyle, kış aylarında ise kahvemizi alıp pencere önünde okuduğumuz kitabın keyfini hiçbir şeyden alamayız.

  Her yıl okuyuculara ulaşması için binlerce kitap basılır. Bu kitaplardan bazıları çok okunur. Sizlere 2016 yılında en  çok okunmuş kitapların listesini  hazırladık. Hepsi de kayda değer kitaplar.

  Havva’nın Üç Kızı / Elif Şafak

  Her zamanki gibi Elif Şafak, akıllarda uzun süre kalacak bir roman yazmıştır. Bu romanın  üç kahramanı var; Şirin, Mona ve Peri. Romanda, bu üç kahramanın yaşadıkları, hayat düşünce ve tarzları buluşuyor.

  Romanın asıl kahramanı Peri. Peri’nin çocukluk yıllarının nasıl geçtiği, annesinin ve babasının tartışmaları, abilerinin siyasi çatışmaları anlatılıyor. Öte yandan Peri’nin okul hayatındaki başarısından ve İngiltere macerasından, orada tanıştığı Şirin’den bahsediyor.

  Geçmiş ve günümüzdeki çatışmaları, tarihi, tanrıyı, kimlik arayışlarını harmanlayıp, akıcı bir dile sahip olan roman, okuyucularından tam not almıştır.

  Yayınevi : Doğan Kitapçılık

  Sayfa Sayısı : 424

   

  Oz / Adam Fawer

   

  Adam Fawer, meşhur “Olasılıksız” kitabının yazarı. Yazarın 3. Kitabı Oz, oldukça fantastik bir roman olma özelliği taşıyor.

  Kitapta küçük yaşlardan beri sıkça duyduğumuz Oz Büyücüsü konu edilmiş. Kitap, Dorothy Gale adındaki küçük bir kızın yaşadığı fantastik olaylardan bahsediyor. Dorothy Kansas’ta yaşayan, anne ve babasını trafik kazasında kaybetmiş 12 yaşındaki bir kızdır. Dorothy kendisini hiç sevmeyen, onu sürekli kırbaçla döven Em teyzesi ve onun ailesiyle beraber bir çiftlikte yaşamaktaydı.

  Bir gün Dorothy korkunç bir hortumdan kaçmak için kulübeye sığınır. Birşeylerin değiştiğini düşünen küçük kız, hortum dindikten sonra dışarı çıkar ve kendini küçük mavi yaratıkların arasında bulur. Minişistan adı verilen bu tuhaf yerde küçük mavi yaratıklara eziyet eden cadının üzerine düşüp onu ezmiştir. Dorothy o tuhaf yerde böylece kahraman ilan edilir.

  Dorothy’nin başından geçen ilginç olayların anlatıldığı bu fantastik roman 2016 yılında okuyucularla buluşmuştur.

  Yayınevi: April Yayıncılık

  Sayfa Sayısı: 384

   

  Kahve Kokulu Hikayeler / Ender Haluk Derince

  Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin.

  Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin.

  Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.

   

  Papatya Kokulu, Menekşe Kokulu, Manolya Kokulu ve Yasemin Kokulu Hikayeler serisinin devamı niteliğinde karşımıza çıkan bu kitap 52 adet hikayeden oluşuyor. Her hikayede adeta kaybolup gidiyorsunuz.

   

  Günlük olaylardan derlenen ve hemen hemen hepimizin yaşadığı duyguları ele alan hikaye, serinin diğer kitapları gibi oldukça rabet görmüştür. Kısa ve duygusal hikayelerden oluşan bu kitabın bir diğer özelliği ise tıpkı serinin diğer kitapları gibi üzerinde koku taşımasıdır. Diğer bir deyişle adı gibi kahve kokusunu barındırmaktadır.

  Yayınevi: Yakamoz

  Sayfa Sayısı: 351

   

  En çok okunan kitaplar 2017

  En çok okunan kitaplar 2017

   

  Aşkla Kal / Kahraman Tazeoğlu

  Kahraman Tazeoğlu, tam anlamıyla bir aşk adamı. Duygularını yazıya en güzel aktaran yazarlardan bir tanesi. Aşkla Kal kitabı, adından da anlaşıldığı gibi yoğun duygusallık içeren bir kitaptır.

  Bu romanda Derya adında denize aşık bir kadından bahsedilmektedir. Annesi Amerika’da bir kolejde yüzme öğretmeni, babası ise araştırma gemilerinde yer alan bir bilim adamıdır. Derya,  anne ve babasının mesleği sayesinde denizle iç içe büyümesi nedeniyle dalgıçlığı seçmiştir. Ancak nişanlısını başka bir kadınla görünce Derya için ayrılık çanları çalmaya başlamıştır. Bunun üzerine babasının başına gelen kaza ve sonucunda kaybolması da Derya’yı iyice içinden çıkılması zor olaylara itiyor. İntiharın eşiğine geldikten sonra bir mektupla yeniden hayata dönen Derya’nın üstün çabalarını bu kitapta bir solukta okuyacaksınız.

  Yayınevi: Destek

  Sayfa Sayısı: 312

   

  Cesur Yeni Dünya / Aldous Huxley

  İlk olarak 1931 yılında yayınlanan Cesur Yeni Dünya, yazarın beşinci ve en bilinen romanıdır ve günümüzde halen popülerliğini korumaktadır. Kitapta uzak bir gelecekteki toplum yapısı ele alınmaktadır. 26. Yüzyıl Londra’sındaki toplum yapısı, Huxley tarafından olumsuz özellikleri vurgulanarak okuyucuya tanıtılıyor. Bu toplum öyle bir noktaya gelmiştir ki ileri üreme teknolojileri ve uykuda öğrenim tekniği aracılığıyla savaşları ve yoksulluğu tamamen ortadan kaldırmayı başarabilmiştir. Tüm ırkların eşit olduğu ve mutlak mutluluk esasına dayalı bir dünya, ancak insanoğlunun hayati önem taşıyan değerlerinden vazgeçmesiyle mümkün olabilmiştir. Aile, din, sanat ile kültür kavramlarının önemini yitirip tamamen ortadan kalkmasıyla toplum hedonistik (zevk düşkünü) bir yapıya bürünmüştür.

  Kitabın ana karakterlerinden Marx, belirli bir hedefe şartlandırılarak büyüyen bireylerin içerisinde bir şekilde duyguların farkına varabilmiş bir psikologdur. Vahşi olarak bilinen John ise yeni dünyayı bir sirke benzeterek tüm uygulamalarına karşı duran asidir. Karakterlerin yolları “Kuluçka ve Şartlandırma Merkezi” olarak adlandırılan bir merkezde başlıyor ve sizi soluksuz okuyacağınız bir dizi hikayeyi beraberinde getiriyor. Bu merkez gibi felsefi açıdan yaşadığımız dünyaya ince göndermelerde bulunan bu kitapta geleceğe yönelik daha nice detay sizleri bekliyor.

  Yayınevi: İthaki

  Sayfa Sayısı: 332

   

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  1 Yorum
  Eskiler
  En Yeniler Beğenilenler
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Aşkla kal kitabını okumuştum tavsiye ederim arkadaşlar mutlaka okunması gerekenler arasında olmalı, sitenizde yer verdiğiniz için teşekkürler.

  1
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x