Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Taksitli telefon almak 2018

  Taksitli telefon almak 2018
   

  Taksitli telefon almak (2018)

  Son gündemde geçen haber başlıklarından hepimizin de bildiği gibi, bundan böyle firmalar aracılığı ile taksitli telefon satışı yasaklandı. Yani kısacası ne internet siteleri ne de firmalar tarafından taksitli herhangi bir cep telefonu satışı yapılmıyor. Peki çoğumuzun merak ettiği gibi, taksitli telefon almak için ne yapmalıyız ve nasıl almalıyız ? sorusu.  Bizlerde ele almış olduğumuz bu makalede, hangi firmaların taksitli telefon satışı yaptığına bakacağız, ve dahası bu  ves,le ile taksitli alış veriş hakkında bilmediklerinizi sizlerle paylaşacağız.

  Taksitli telefon almak

  Taksitli telefon almak

  Taksitle cep telefonu nasıl alınır 2018

  Devletin aldığı aslında yerinde olan radikal bir karar vardır. Biliyorsunuz ki, kredi kartı artık her kesede ve her cepte belki de birden fazla şekilde bulunmakta ve bu durum çoğu vakit kullanıcı tarafından sıkıntıya sebebiyet vermektedir. İnsanlar kredi kartı ile taksitli onlarca ürün alabilmektedirler. Bu ürün yelpazesi fazlasıyla geniştir. Devlet de bu ürün yelpazesinden telefonları çıkartmıştır neden olarak ise, lüks tüketim cihazı olan telefonların her yeni versiyonu sürüldüğünde insanların bunları borç harç alarak keselerini sıkıntıya sokmalarını güvence altına almak içindir.

  Taksit ile cep telefonu almanın engellenmesine bir diğer sebep ise, dar gelirli bir kişinin, kredi kartını har bulup harman savurmasına karşılık yani gereksiz yere kullanması durumunun önüne geçilmesi maksadı ile yapılmış bir uygulamadır. Bu durum çoğu vakit öyle bir hal aldı ki, tüketici ihtiyaç duymadığı halde ya da maddi durumu el vermediği anlarda kredi kartını kullanarak cep telefonu tüketimi yapan pek çok kişi vardır. Hatta sizinle net olduğumuz bir bilgiyi paylaşmak gerekirse, ülkemizde vatandaşların kredi kartı borçlarına bakıldığından, en ilk açıklanan olarak cep telefonu satışları birinci sıradadır.

  Eğer bizim fikrimizi soruyorsanız ki, imkanınız telefon almaya yetmiyorsa, taksitli telefon almanızı asla tasvip etmiyoruz. Lakin geliriniz sabit ve düzenli ise, taksitli telefon alabilmek adına standart bir meblağ ayırabiliyorsanız kendinize, bu durum için bazı yöntemlerden bahsetmek isteriz.

  Operatörlerden taksitli telefon almak

   Hepimizin aşina olduğu, cep telefonu şebeke operatörleri taksit ile müşterilerine cep telefonu satışı gerçekleştirebilirler. Lakin şirketlerin yaptığı bu satış, yalnızca faturalarını düzenli olarak ödeme işlemini gerçekleştiren ve aynı zamanda herhangi bir borcu harcı gibi durumları bulunmayan aynı zamanda faturalı hat kullanan abonelerine özel olarak yapılmaktadır.

  Fakat bu durumda da şunu belirtmeden geçmemek gerekir ki, internet ortamında ya da firmalar vasıtası ile alacağınız cep telefon fiyatları, 500 Türk lirasına alınabilirken, şebeke operatörlerinde ortalama fiyat olarak 600 – 700 Türk lirasını minimum olarak gözden çıkarmanız gerekmektedir. Ve bu duruma ek olarak bir de 24 ay taahhüt verme zorunluluğu koşarak size konuşma paketini satışı sağlamaktadır. Bu durum da kullanıcı önünden bazen herhangi  bir fatura değişikliğine sebebiyet vermiyorken, bazı müşteriler için farklılık oluşturduğundan tercih edilirken düşünülmesi gereken bir durum olabilmektedir.

  Banka kredisi ile taksitli telefon almak

  Uygun tüketici kredileri avantajlarından yarar sağlayarak cep telefonu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bu avantajdan yarar sağlamak için öncelikle bankaların baktığı durum ise, bankaya aylık kazancınınız % 70 oranından daha fazla borcunuzun olmaması gerektiğidir. Piyasa araştırması yapıldığında bulacağımız bir durumdan size haber vermek gerekirse şayet, bazı markaların satışa sunduğu cep telefonlarının üzerinde şu bankadan bilmem şu kadar taksit avantajı ibaresi yer almaktadır. Bu var olan durumda  taksitli telefon alma yöntemleri arasında tercih edilen bir alternatiftir.

  Taksitli telefon satanlar

  Taksitli cep telefonu almak , günümüzde hala geçerliliğini koruyan söz konusu bazı teknoloji mağazaları çeşitli koşullarda hali hazırda taksitle cep telefonu satışı yapmaya devam etmektedirler. Hediye veren kartlar kendi ile birlikte ürün kaydı ve bunun gibi yollarla müşterilere ve müşteri adaylarına  taksit den kaynaklı oluşan  farkı fiyata yansıtarak cep telefonu satış işlemini gerçekleştirir. Sizlerde bu avantajı öğrenebilmek için,  teknoloji marketlerini gezerek, kullanıcıya özel güncel kampanyalarının ve taksit imkanlarının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.  Unutmadan söyleyelim ki, mağazaların pek çoğunda taksitli satış imkanları bulunmaktadır.

  Mesela bu durumu sağlayan yerlere örnek vermek gerekirse, Vatan bilgisayar Odeabank Kredi sayesinde tüm ürünlerde 36 aya varan vade imkanı sunmaktadır. Bu kredi ile gitmiş olduğunuz Vatan bilgisayarda belirli gün ve tarihlerde Odeabank dan bireysel kredi sağlayabilecek yetkili kişiler olmakta ve sizin kredi başvurunuzu oluşturmaktadırlar. Belirlenmiş tarihleri öğrenerek, vatan bilgisayara gidip  telefon alış veriş isteğinize kredi bulabilirsiniz.

   

  İLGİLİ: Taksitle cep telefonu satan siteler ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

  Senetle cep telefonu almak

  Senet atık eskide kaldı diyorsanız yanılıyorsunuz, ticarethanelere söz senettir ibaresi ile çok fazla giremeyen senet sepet işleri, günümüz güvensizlik koşullarında artık fazlasıyla görünmeye başlamıştı ki kredi kartı dediğimiz durum ortaya çıktı lakin kredi kartı ile alış veriş yapılmasına izin verilmeyen telefonlar için hala daha senetle telefon satan yerler vardır. Fakat bu durum da şöyle ki senet ile satış yapan mağazaların tümü taksitli telefon satışı yapmaya başlamışlardır. Eskilerden olanlar bilir, taksitli alışveriş gerçekleşeceği zaman, öğretmen, asker, esnaf ya da sabit geliri bulunan birinin kefil olarak gösterilmesi zorunlu idi.

  Fakat artık taksitli alış veriş imkanı sunan firmalar, kefil olmaksızın senet vasıtasıyla farklı taksit seçenekleri imkanı ile cep telefonu satışı sunmaktadırlar. Fakat yine bilmenizde fayda vardır ki, söz konusu senetle satışı sağlayan firmalar satmış oldukları cep telefonlarını piyasa değerinin çok çok üstünde satmaktadırlar.

  Mesela bu firmalar 700 Türk lirası değeri bulunan bir akıllı  cep telefonunu 1200 Türk lirasına size satışa sunmaları gayet mümkün. Maddiyata ihtiyaç duyan bazı kişiler ise, elden senetli taksit vasıtası ile bu cihazları satın alarak, satın aldıkları bu telefonları ikinci el fiyatının biraz üzerinde cep telefonculara yada internetten doğrudan kişilere  satmaları ve bu kazançlarını paraya çevirmeleri gayet mümkündür.

  Bu durumu yine bir örnek ile açıklayacak olursak, Pazar değeri 700 Türk lirası olan akıllı cihazı satın alınacak yerde değeri 1200 Türk lirasına aldıktan sonra bu cihazı aynı gün, 500 TL. ye cep telefonculara ya da internetten kullanıcıya satışını sağlayarak nakit sıkıntısını gidermektedir. Kişilere bu yolu asla tavsiye etmesek te, taksitle cep telefonu almak  için bu yola satın alma işlemini gerçekleştiren onlarca kişiyi bulmak mümkündür.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x