Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  ADSL Modem Tavsiye

  ADSL Modem Tavsiye
   

  ADSL Modem Tavsiye, ADSL modemin kalitesi evlerimiz içerisindeki Wi-Fi hızı ve kapasitesini belirler. Bazı zamanlar evinizdeki modemin Wi-Fi’yi başarılı bir şekilde dağıtamadığını görebilirsiniz. Ev içerisindeki internet sinyalinin seviyesini gösteren programlar aracılığıyla, modeminizin kalitesini test etmeniz de mümkündür. Eğer eviniz genişse ve hatta iki katlıysa veya enine bir uzunluğu varsa bu tür durumlarda, genelde ADSL modeminizi evin neresine koyarsanız koyun sinyalde bir yetersizlik görebilirsiniz. Böyle durumlarda bir Access Point ile internet dağıtımı alanını genişletebileceğiniz gibi, kaliteli bir ADSL modem alarak bu sorundan kurtula da bilirsiniz. ADSL modemde fiyatın büyük oranda bir kalite belirteci olduğunu da söyleyebiliriz.

  ADSL Modem Tavsiye

  ASUS DSL-N16

  4 porta sahip olan bu ADSL modemin fiyatı 216 TL. Wi-Fi modemlerde sinyal kapasitesinin en önemli kriter olduğunu düşünürsek, ASUS’un bu modelinin sinyali dağıtma açısından oldukça başarılı bir model olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatı 210 TL civarında olan bu modem, 2 yıl garanti ile geliyor.

  300 mps’ye kadar destekleyen ASUS DSL-N16, Router ve Qos desteği de bulunuyor. Modemin fiyat performans açısından oldukça kaliteli ve tercih edilebilecek bir modem olduğunu da söyleyebiliriz.

  ZYXEL SBG3300N

  Her ne kadar fiyat olarak biraz pahalı olsa da, ZYXEL’in bu modelinin geniş evlerde ve iş yerlerinde kullanım için birebir olduğunu söyleyebiliriz. Wi-Fi dağıtım kapasitesi açısından rakiplerine açık ara fark atan bu modelde, 4 port, Adsl, Adsl 2 ve Adsl + özellikleri bulunuyor.

  Modemin en büyük avantajlarından birisinin içerisinde USB 2.0 teknolojisini bulundurması olduğunu da söyleyebiliriz. Firewall desteği de sağlayan Zyxel SBG3300N’nin fiyatı 900 TL civarında seyrediyor. Fiyat dolar üzerinden olduğu için bu miktardan düşüşler ve artışlar gözlemek de mümkün.

  AIRTIES AIR 5750

  Sinyal dağıtım açısından başarılı sayılabilecek bir diğer modelin AIRTIES AIR 5750 olduğunu söyleyebiliriz. Vdsl2 ve Adsl2+ teknolojilerini de içerisinde bulunduran modelin fiyatı 400 TL civarında.

  4 portlu ADSL modemin, modem kaynaklı sorunlar yaşamak istemeyen kişiler için birebir olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar bazı durumlarda sorunlar internet sağlayıcısından kaynaklansa da, kalitesiz modemleri sürekli olarak yeniden başlatmanız gibi sorunlar da söz konusudur. Airties’ın bu modeli ile böylesi sorunlardan da kurtulmuş olursunuz.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x