Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2020

Macera Filmi Tavsiyeleri 2016

Macera Filmi Tavsiyeleri 2016
 

En sürükleyici film çeşitlerinden bir tanesi de macera filmleridir. Bu tarz filmler çok beğenildiği ve hayran kitlesi oluştuğu takdirde seri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Genellikle kahramanların başından geçen olayların anlatıldığı filmler, 2016 yılında da en çok izlenen film türünün başında gelmektedir.

2016 Macera Film Tavsiyeleri ‘nde bulunacak olursak;

Alice Harikalar Diyarında Aynanın İçinden

Alice Harikalar Diyarı filminin devamı olan Aynanın içinden oldukça beğeni toplayan film olmuştur. Alice’in konuşan bir tavşan görüp peşinden gitmesiyle fantastik olayların içine düştüğü film, 2016 yılında yeniden sevenleriyle buluştu. Alice’in sevdiklerine kavuşması için ejderhayla savaşmasının anlatıldığı bu filmde macera ,fantastik olaylarla buluşmuştur.

 

Filmin Orijinal Adı: Alice Through the Looking Glass

Filmin Yapım Yılı: 2016
Filmin Yönetmeni: James Bobin
Filmin Senaristi: Linda Woolverton
Filmin Oyuncuları: Johnny Depp, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter

 

Sihirbazlar Çetesi 2

 

İlk filmi 2013 yılında yayınlanan ve geniş bir hayran kitlesi oluşturan Sihirbazlar Çetesi’nin 2. Filmi 2016 yılında vizyona girmiştir. Oldukça beğeni toplayan Sihirbazlar Çetesi, bir devam filmidir. Dört sihirbazın ustalıkla yaptığı ilizyon gösterileriyle yaptıkları soygunları anlatan film, ince detaylar içeren akıl oyunlarına sahiptir. Her sahnesinin heyecanla izlendiği Sihirbazlar Çetesi 2’nin usta kadrosu da kaliteli bir yapım olduğunu kanıtlar niteliktedir.

 

Filmin Orjinal Adı: Now You See Me 2
Filmin Yapım Yılı: 2016
Filmin Yönetmeni: Jon M. Chu
Filmin Senaristi: Pete Chiarelli,Ed Solomon
Filmin Oyuncuları: Morgan Freeman, Lizzy Caplan, Daniel Radcliffe, Jesse Eisenberg

 

Denizin Ortasında

 

Film, Amerikalı yazar Herman Melville’in dünyaca ünlü romanı Moby Dick’ten esinlenmiştir. Olay 1820 de geçmektedir. Bir gurup balıkçının balina avına çıkması ile başlayan serüven, denizin ortasında geçmektedir. Avlanma sırasında dev bir İspermeçet balinasının saldırısına uğramasıyla gemide zarar gören gurubun, hayatta kalma mücadelesinden bahsedilmektedir. Oldukça iyi seçilmiş bir konusu olan film, çekim teknikleri açısından da büyük beğeni toplamaktadır.

 

Filmin Orjinal Adı: In the Heart of the Sea

Filmin Yapım Yılı: 2015

Vizyon Tarihi : 2016
Filmin Yönetmeni: Ron Howard
Filmin Senaristi:  Charles Leavitt, Nathaniel Philbrick, Rick Jaffa, Amanda Silver
Filmin Oyuncuları: Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy, Brendan Gleeson, Ben Whishaw, Michelle Fairley, Tom Holland, Paul Anderson, Frank Dillane

 

Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden

 

Birçok kişinin küçükken izlediği ve karakterlerden bir tanesinin mutlaka idol olarak benimsendiği çizgi film, 2016 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştır. Film oldukça beğenilerek kayran kitlesini genişletmiştir. Film, New York sokaklarında şehri korumaya çalışan kaplumbağaları ele almıştır. Ninja Kaplumbağaların ezeli düşmanı olan Shredder, kötülüklerine hız kesmeden devam ederken ekibine yeni karakterler de katılmıştır. İzlerken geçmişe gideceğiniz bu film 2016 yılında sinema severlerle buluşmuştur.

 

 

Filmin Orijinal Adı:  Teenage Mutant Ninja Turtles 2
Filmin Yapım Yılı: 2016
Filmin Yönetmeni: Dave Green
Filmin Senaristi: Josh Appelbaum, André Nemec
Filmin Oyuncuları: Alan Ritchson, Megan Fox, Stephen Amell

 

Kayıp Balık Dori

 

Eğlenceli bir animasyonla karşımıza çıkan Kayıp Balık Dori, büyük-küçük herkesin izleyebileceği bir filmdir. Filmde Dori’nin maceraları anlatılmaktadır. Dori’nin hafızası 10 saniye sürmektedir ve daha sonra yaşadıklarını unutmaktadır. Bu küçük balığımızın unutmadığı tek şey doğduktan sonra onu terk eden ailesidir. Arkadaşları Nemo ve Marlinide ile ailesini bulmak için çıktığı yolculukta başına gelenlerin anlatıldığı Kayıp Balık Dori, izleyenleri mutlu eden bir film olmayı başarmıştır. Ayrıca filmin seslendirilmesinde büyük emeği geçen Albert Brooks ve Ellen DeGeneres oldukça başarılı bir performans göstermiştir.

 

Filmin Orijinal Adı:  Finding Dory

Filmin Yapım Yılı: 2016
Filmin Yönetmeni: Andrew Stanton, Angus MacLane
Filmin Senaristi:  Andrew Stanton , Victoria Strouse
Filmin Oyuncuları:  Eugene Levy , Ellen DeGeneres , Diane Keaton , Idris Elba , Kaitlin Olson

 

Kader Kılıcı

 

Bir efsaneye göre Kader Kılıcını kullanan kimse bugüne kadar düşmanlarına yenilmemiştir. Bu inanış doğrultusunda T hanesinde bulunan kılıcı almak için savaşan birçok insan ortaya çıkmıltır. Lord Dai de bunlardan bir tanesidir ve T bölgesine asker göndermiştir. Kılıcı almak için savaşan insanların söz konusu olduğu film bir baş yapıt niteliğindedir. Ayrıca film, büyük başarısı sayesinde Çin yapımı filmlere farklı bir bakış açısı kazandırmayı başarmıştır.

 

Filmin Orijinal Adı: Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny
Filmin Yapım Yılı: 2016
Filmin Yönetmeni: Woo-Ping Yuen
Filmin Senaristi: John Fusco, Du Lu Wang
Filmin Oyuncuları: Donnie Yen, Michelle Yeoh, Harry Shum Jr.

 

Deadpool

 

Filmde Wade Wilson özel kuvvetler ekibinde çalışmaktadır ve daha sonra görevinden ayrılır. Vanessa adında çok sevdiği ve mutlu günler geçirdiği bir sevgilisi vardır. Wade Wilson bir gün kanser olduğunu ve tedavisinin mümkün olmadığını öğrenir. Hastalığından dolayı üzülmemesi için sevgilisinden ayrılır ve hayatı altüst olur. Wade, kendisini bulan özel ajanlarla karşılaşır ve bazı şartlar doğrultusunda ona kanser tedavisinin mümkün olduğunu söylerler. Wade eski günlerine kavuşmak için tedaviyi kabul eder ve uzun süren tedavi sonrası özel güçlerinin olduğu bir süper kahramana dönüşür. Güçlerini kendine zarar veren insanlar için kullanmaya başlar. Filmi tekdüzelikten çıkaran  en dikkat çeken yanı ise sıra dışı bir kahraman olmasıdır. Farklı bir espri anlayışı ve hayat tarzı ile kendince iyi bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Görmeye alışkın olmadığımız bir süper kahramanın maceralarının anlatıldığı Deadpool, izleyenlerin olcukça beğendiği eğlenceli bir film olmayı başarmıştır.

Filmin Yapım Yılı: 2016

Filmin Yönetmeni: Tim Miller
Filmin Senaristi: Rhett Reese, Paul Wernick
Filmin Oyuncuları: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller

0 0 vote
Article Rating
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x