Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Sık Kullanılan Whatsapp Fonksiyonları

  Sık Kullanılan Whatsapp Fonksiyonları
   

  Sık Kullanılan Whatsapp özellikleri

  Whatsapp, en çok kullanılan telefon uygulamalarından bir tanesidir. Bu uygulama çok fazla aktif kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Bu uygulamanın en güvenli yanı ise, telefon rehberinizde bulunan kişilerle anlık sohbet edebilme imkanınızın bulunmasıdır. Tabi ki bu anlık sohbeti gerçekleştirebilmek için karşıdaki kişinin de android ya da akıllı telefonlarda kolaylıkla bu uygulamayı indirerek kullanması gerekmektedir. Bu sohbet uygulamasının çok fazla fonksiyonu bulunmaktadır. Tanımadığınız bir numara sizi rahatsız ediyorsa, whatsapp uygulaması kullanıyorsa kim olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Ya da kişiyi engelleyerek profilinize ulaşmamasını sağlayabilirsiniz. Sık kullanılan Whatsapp fonksiyonları hayatı daha kolay hale getirmek ise artık çok kolay olacak.

  Whatsapp Engelleme

  En sık kullanılan Whatsapp fonksiyonları olarak geçen bazı özellikler bulunmaktadır. Bunlardan biri de Whatsapp engelleme ya da kişiler asında geçen şekliyle engel atma özelliği bulunmaktadır. Bu özellik en çok çoklu gruplar arasında yapılan sohbette tercih edilen bir özellik olmaktadır. Gruptan bir kişi size ayrı olarak özel sohbetten mesaj atarak sizi rahatsız etmeye başlar. Bunun için kişinin sohbetine girerek “diğer” seçeneğini tıkladığınız zaman kişiyi engelleyerek size attığı mesajların ulaşmamasını sağlamış oluyorsunuz.

  whatsapp engelleme nasıl yapılır

  whatsapp engelleme nasıl yapılır

   

  Whatsapp Engelleme Kaldırma

  Tanıdığınız bir kişinin sürekli size yazması sonucu sıkılarak karşıdaki kişiyi engellemek zorunda kalmış olabilirsiniz. Bu birçok kişinin başına gelen bir durum olmaktadır. Ancak daha sonradan bu kişinin Whatsapp engellemesini kaldırmak isteyebilirsiniz. Bunun için ayrı bir program indirmenize gerek yoktur. Whatsapp “kişiler” kısmına gelerek engellediğiniz kişinin üzerine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra “engellemeyi kaldır” butonuna tıklayarak kişinin engellemesini kaldırarak sohbet duvarınızı engelini kaldırmış olduğunuz kişiye karşı aktif hale getiriyorsunuz.

  whatsapp engeli nasıl kaldırılır

  whatsapp engeli nasıl kaldırılır

  Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır?

  En sık kullanılan Whatsapp fonksiyonları  arasında yer alan özelliklerden bir tanesi de yapılan Whatsapp sohbet geçmişini yedeklemektir. Bunun için Whatsapp uygulamasını açarak sağ köşede bulunan üç nokta kısmını tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak “ayarlar” seçeneğini seçiyorsunuz. Daha sonra “sohbetler” seçeneğini tıklıyorsunuz. Son olarak “sohbet yedeği” diyerek sohbet geçmişinizi yedeklemiş oluyorsunuz.

  Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır

  Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır

  Whatsapp Uygulamasını Bilgisayardan Kullanma

  Akıllı ya da android telefonlarda fazlasıyla kullanılan bu uygulama internet aracılığıyla kullanıldığı için telefonların pil gücünü çok fazla harcamaktadır. Bunun için bu uygulama tablet ya da masaüstü bilgisayarlarda da aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Google Play Store ya da App Store marketlerden “QR Qode” uygulamasını indirerek bilgisayarınızdan whatsapp uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için de ekrana çıkan “QR Qode”u bilgisayar ekranına tutarak okuttuğunuz zaman sohbet duvarınızı bilgisayara aktararak aktif olarak kullanmış oluyorsunuz. Bu da telefonunuzun pil gücünü azaltmamış oluyor. Bunun için sık kullanılan whatsapp fonksiyonları arasında yerini almış bulunmaktadır.

  Whatsapp Uygulamasını Bilgisayardan Kullanma

  Whatsapp Uygulamasını Bilgisayardan Kullanma

  5 1 oy
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x