Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Elektrikli Motorsiklet Tavsiyesi 2017

  Elektrikli Motorsiklet Tavsiyesi 2017
   

  En iyi elektrikli motosiklet seçerken, en güçlü, en hızlı, en çok yol giden, en dik yokuşu çıkabilen ve en çok ağırlık taşıyabilen elektrikli motosikletlerin tercih edilmesi iyi olacaktır. Elektrikli motorsiklet tavsiyesi 2017 modellerinden ziyade, ihtiyacı en iyi karşılayacak elektrikli motosiklet modeli vardır. Sessiz ve pratik olması yönüyle tercih edilen elektrikli motosikletler, sokaklarda sayıları günden güne artmaktadır. İnsanlar artık motorun gürültülü olması nedeniyle elektrikli motosikletin sessizliğini seçiyor. Bundan ötürü de, elektrikli motosiklet almak isteyenler öncelikle piyasa araştırması yapmaya çalışıyor. Fakat piyasada çok sayıda elektrikli motosiklet vardır. Dolayısıyla kişi, duyduğu veya aldığı ilk tavsiyeye göre elektrikli motosikletini marka ve modelini seçiyor.

  Elektrikle çalışan tüm cihaz, makine ve motorlarda da işi şansa bırakmamak gerekir. Bunun yerine tüm elektrikli motosikletlerin karşılaştırabildiği bir yer olması insanlar için daha yararlı olurdu. Elektrikli motosikletlerin hızları, bir akü ile ne kadar yol gidebildikleri veya kaç kg taşıyabildikleri bilinmesi gereken özellikler arasındadır. İşte bu noktada kişinin nasıl özellikte bir model aradığı önemlidir. Örneğin, yokuşu çok olan bir yerde ikamet ediyorsanız ve yokuşu kolay çıkabilen en iyi modeli bulmak istersiniz. Bunun için her yeri dolaşma imkanınız yoksa, nette de uzun uzadıya bir araştırma yapmak zorunda kalmadan, tek bir yazıda birkaç tavsiye ürünle, elektrikli motosiklet modelleri ve özellikleri hakkında bilgi edinmiş ve bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

  En Güçlü Marka Yonja

  Elektrikli motorlar şuanda günlük yaşamda kısa seyahatlerde ihtiyacı karşılaması bakımından çok pratiktir. Şuan piyasada en güçlü motora sahip olan elektrikli motosikleti, Yonja markasının 5000Wattlık motorlar 5000V modeli. Bunun yanı sıra, YMS markasının 7D – 1600Watt ve Fayton 12000Watt modelleri yük taşımak için üretilen modellerdlr.

  İlk çıkan elektrikli motosiklet modelleri 40-50 km gidebilen türden modellerdi. Son zamanlarda çıkan en son modeller ise, 80 ile 100 km arasında yol gidebilen türdendir. Bu farklılığın sebebi ise tamamen akü büyüklüğünden ileri gelmektedir. Son çıkan modellerde çift akü bulunduğundan dolayı, iki akünün birleşip tek ama büyük bir akü gücü getirdiğinden kat ettiği yol iki kat daha fazladır.

  En Fazla Yük Taşıyan Model YMS Bike Fayton

  Çoğu elektrikli motosiklet normalde bir kişilik koltuğa sahip olmalarına rağmen 100 kg’a kadar yük taşıma kapasitesine sahiptir.

  Fakat şuanda taşıma kapasitesiyle öne çıkan modeller arasında; YMS Bike Fayton 1000F vardır ve taşıma kapasitesi 200 kg’dır. Bunun yanı sıra, bir başka model ise YMS Bike 7D ve Fatih Bike F1000 yer alır.

  En Fazla Yol Giden Arora

  Elektrikli motosikletler arasında, ilk çıkanlarda tek akü ile ortalama 50 km yol gidilebilirken, daha sonraki modellerde bu mesafe 100 km’ye kadar çıkmıştır. Fakat daha fazla yol kat etmesini isteyenler için de en iyi modeller; Arora markasının AR 05Z 250 modeli 170 km yol alabilir. Bunun yanında, Yuki markasının Sipahi YK EB10 modeli 120 km hızla gidebilen bir modeldir. Bu modeller diğerlerine göre tasarım açısından çok fazla şey vaat etmediği için, küçük bir kesim tarafından tercih edilmiştir. Bu modellerin özelliği hız açısından beklentiyi en üst ve güvenilir şekilde sağlamaktır.

  Son olarak elektrikli motosikletlerle ilgili söylenebilecek elektrikli motorsiklet tavsiyesi 2017 modellerinde birkaç bilgi vardır. Sürekli dur kalk yapmak ya da sürekli yokuş çıkmak aküden daha fazla enerji alır ve bu durumda maksimum gidilebilecek km biraz aşağı çekilir. Bahsedilen maksimum 80-100 km hızla gidebilme durumu sadece düz yolda ve tek kişi baz alınarak hesaplanmıştır. Yani 70-80 kg olan bir sürücüyle düz bir yolda rahatlıkla 80 km’den fazla gidebilirsiniz. Aksi durumlarda, yani normal kiloda bir sürücü ile tek kişi olduğu var sayılarak bazen yokuşlu ve engebeli yollarda sürmek hesaba katılırsa, elektrikli motosiklet 70 km hıza ulaşabilir. Yine de azımsanmayacak bir rakam da olduğundan, bu rakamlar bile günümüzde ihtiyacı kat kat karşılayabilir.

  Elektrikli motorsiklet tavsiyesi 2017 model motosikletlerin garanti süresi de, kullanım gününden, yani malın tesliminden itibaren başlar ve süresi 2 yıldır. Ürünün tüm parçaları da garanti kapsamı içindedir. Arızalanması halinde tamir süresi garanti süresine dâhil edilir ve bu genelde toplam 30 gündür. Kullanım ve bakım el kitabında belirtilen hususlara aykırı kullanımlar garanti kapsamı dışında kalır. Bundan kaynaklanan arızalardan da servisin tamir etme sorumluluğu yoktur.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x