Cep telefonu Led Tv Otel Tavsiye 2023

  Kripto Al Sat Yaparken Faydalanabileceğiniz İndikatörler

  Kripto Al Sat Yaparken Faydalanabileceğiniz İndikatörler
   

  Kripto Al Sat Yaparken Faydalanabileceğiniz İndikatörler

  Kripto para işlemleri ile ilgili teknik analiz yaparken çeşitli indikatörlere ihtiyacınız olacaktır. Bunları kullanan yatırımcılar anlık gelişmeleri takip ederek daha kazançlı çıkabilirler. Fiyat analizlerinde fiyatların ne yönde eğilimli olduğunu anlamak için farklı indikatörler kullanmanız işe yarayacaktır. En çok talep gören ölçütlerden biri RSI indikatörü olarak bilinir. Fiyatlardaki aşırı alım ve satım bölgelerini tespit eden bu indikatör Welles Wilder tarafından geliştirilmiştir. İlerleyen dönemlerde oluşabilecek fiyat hareketlerinin tahmin edilmesinde kullanılır. Diğer önemli bir indikatör olan ADX indikatörü trend gücünü belirten bir tür göstergedir. Elde edilen değer ne kadar büyükse trend o kadar güçlü manasına gelir. Piyasanın yön tutup tutmadığını belirlemek için bu indikatöre ihtiyaç duyulur. Money flow index olarak bilinen MFI indikatörü ise para akışlı endeksi olup oldukça önemlidir. Para giriş ve çıkışlarının gücünü ölçmeye yardımcı olur.

  RSI İndikatörü (Göreceli Güç Endeksi)

  Momentum tabanlı öncü bir gösterge olan RSI indikatörü kripto para teknik analizleri için oldukça faydalıdır. Ölçüm için kullanılan RSI formülü sonucunda 0 ile 100 arasında bir değer elde edilir. Eğer bu değer 30’un altında ise aşırı satım bölgesini, 70’in üstünde ise aşırı alım bölgesini ifade eder. Fiyatlardaki aşırı alım ve satım bölgelerinin tespit edilmesi bu indikatör ile daha kolaydır. Fiyat hareketlerinin tahmin edilmesine yardımcı olan RSI indikatörü verileri pozitif uyumsuzluk ve negatif uyumsuzluk olarak değerlendirilir.

  ADX İndikatörü

  Ortalama yönlü hareket endeksi olan ADX indikatörü piyasanın değişip değişmediği ile ilgili bilgi verir. Bu ölçüm ile yeni bir trend oluşup oluşmadığı da kontrol edilebilir. Trendin gücünü belirleyen bu göstergeye göre değer ne kadar büyükse trend o kadar güçlü demektir. Piyasanın yön tutup tutmayacağını gösteren indikatör hangi yönde hareket olacağı ile ilgili bilgi vermez. Genişleyen fiyat aralığı değerlerinin bir ortalamasını ifade eder.

  MFI İndikatörü

  Hem hacim hem de fiyat verilerini inceleyen MFI indikatörü aşırı alım ve satım bölgelerini gösterir. Para giriş ve çıkışlarının gücünü ölçmeye yardımcı olur. İndikatör hesaplanırken o güne ait kapanış, en yüksek ve en düşük değerler dikkate alınarak, ortalama değere ulaşılır. Her gün için elde edilen ortalama fiyat bir önceki günün ortalama fiyatı ile karşılaştırılır. Eğer iki gün arasında artış varsa bu durum para girişi, tam tersi düşüş olması ise para çıkışlarını ifade eder. Bu tür analizleri daha verimli şekilde yapabilmek için Bitlo Akademi’den destek alabilirsiniz.

  0 0 oylar
  Makale Değeri
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  Abone ol
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumlarınız bizim için değerli, lütfen yorum bırakın...x